Як правильно розрахувати прострочення по кредиту?

Клієнти банку, які не встигають вчасно виплатити позику, часто задаються питанням, як розрахувати прострочення по кредиту. Це цілком логічно тому, що в договорі вказані одні суми, а насправді розрахунок ведеться за зовсім іншою схемою і позичальник просто не може розібратися, за що нараховуються такі великі платежі.
Розглянемо як приклад середнє значення пені і штрафів за прострочення.

Більша частина банків видає кредити з пільговим періодом, який становить 55 днів. Але якщо клієнт протягом цього часу не виплачує обов’язковий платіж, пеня нараховується ні з останнього дня закінчення пільгового періоду, а з самого першого.

Далі йдуть штрафні санкції, які складають в середньому 30% на місяць від загальної суми прострочення, і це враховуючи вже нараховану ставку за користування коштами, що становить як мінімум 2.5% в місяць. Також потрібно враховувати щомісячну пеню, від 50 до 500 грн на місяць, і якщо позичальник не погашає за 30 днів прострочення повністю, то пеня нараховується і в наступному місяці. До цього можна додати ще приховані платежі і комісії, не афішують в договорі.

Загалом, точно розрахувати заборгованість по кредиту з простроченням платежів досить складно. Банки часто налічують відсотки кілька разів і застосовують штрафні санкції, які не вказані в кредитній угоді.

Як дізнатися точну суму прострочення


  1. Якщо фінансова організація надає послуги інтернет банкінгу, досить зайти в свій особистий кабінет, де можна дізнатися повну інформацію про кредит, нараховані відсотки і штрафи. Це все відображається у виписці, яку можна переглянути в будь-який час.

  2. Якщо доступ до інтернет банкінгу відсутня, потрібно звертатися до найближчого відділення фінансової організації з вимогою про надання витягу, в якій будуть присутні всі нарахування. Багато банків надають такий документ на платній основі.

  3. При оформленні кредиту в МФО виписку взяти досить складно, зазвичай клієнтові надається роздрук із загальною сумою заборгованості.


Що робити, якщо сума штрафних санкцій занадто завищена

В даному випадку сперечатися з співробітниками фінансової організації звичайному позичальникові марно, довести свою правоту все одно не вийде, якщо немає достатніх знань в юриспруденції і банківській справі. Краще відразу ж звернутися до кваліфікованого юриста за консультацією. Тільки він може визначити, чи дійсно вимоги банку законні і пеня за прострочення чи не завищена. Якщо юрист підтвердив, що штрафні санкції розраховані неправильно, керуючись його підтримкою можна вимагати від банку їх зменшення до розмірів, передбачених договором.

Багато позичальників просто відмовляються погашати завищені штрафи і відсотки. Це істотно погіршує їхнє становище і збільшує суму боргу.

Якщо ви припускаєте, що розрахунок пені, штрафів та відсотків був здійснений з помилками, потрібно відразу звертатися до фахівця, а не відмовлятися від виплат. Тільки юрист може визначити, як порахувати борг по кредиту на підставі договору правильно, і з урахуванням додаткових комісій, які часто не враховують позичальники.

Перед тим як звертатися за консультацією потрібно в обов’язковому порядку взяти банківську виписку про нарахування платежів, або ж документ, що відображає повну суму боргу. Також фахівця необхідно буде надати договір, в якому вказані всі умови кредитування. На підставі цих документів він проведе оцінку нарахованих комісій і визначить правомірність вимог фінансової організації.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Кому банк может продать долг по кредиту?

Кому банк может продать долг по кредиту?

0
Последствия невыплаты кредита: что делать и куда бежать

Последствия невыплаты кредита: что делать и куда бежать

0
Что делать заемщику, если есть просрочка в Манивео?

Что делать заемщику, если есть просрочка в Манивео?

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *