Як правильно розрахувати прострочення по кредиту

Клієнти банку, які не встигають вчасно виплатити позику, часто ставлять питання, як розрахувати прострочення по кредиту. Це цілком логічно, бо в договорі вказані одні суми, а насправді розрахунок ведеться за зовсім іншою схемою й позичальник просто не може зрозуміти, за що нараховуються такі великі платежі. Розглянемо як приклад середнє значення пені та штрафів за прострочення.

Більша частина банків видає кредитні картки з пільговим періодом, який становить 55-62 днів. Але якщо клієнт протягом цього часу не робить обов’язковий платіж, пеня нараховується ні з останнього дня закінчення пільгового періоду, а з самого першого, коли позичальник тільки розпочав користуватися грошима.

Далі йдуть штрафні санкції, які становлять в середньому 30% на місяць від загальної суми прострочення, і це враховуючи вже нараховану ставку за користування коштами, щонайменше 2,5% в місяць. Також потрібно враховувати щомісячну пеню, яка може складати від 50 до 500 грн на місяць. І, якщо позичальник не погашає за 30 днів прострочення повністю, то пеня нараховується ще й наступного місяця. До цієї все немалої суми можна додати приховані платежі та комісії, які зазвичай не афішують в договорі.

Загалом, точно розрахувати заборгованість по кредиту з простроченням платежів досить складно. Банки часто нараховують відсотки кілька разів і застосовують штрафні санкції, які не вказані в кредитній угоді.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Як дізнатися точну суму прострочення

  • Якщо фінансова організація надає послуги інтернет-банкінгу, достатньо увійти в свій персональний кабінет, де можна дізнатися повну інформацію про кредит, нараховані відсотки і штрафи. Вся інформація відображається у виписці, яку можна переглянути в будь-який час.
  • Якщо доступ до інтернет-банкінгу відсутній, потрібно звертатися до найближчого відділення фінансової організації з вимогою про надання витягу, в якому будуть зазначені всі нарахування. Багато банків видають такий документ на платній основі.
  • При оформленні кредиту в МФО виписку взяти досить складно, зазвичай клієнтові надається роздруківка із загальною сумою заборгованості.

Зараз в інтернеті можна знайти багато онлайн калькуляторів, які допомагають розрахувати пеню. Однак, щоб отримати точні дані позичальнику необхідно володіти повними даними щодо методів нарахування штрафних санкцій з боку кредитної організації. Нажаль, якщо умови кредитування написані складно, за допомогою онлайн калькулятора пересічний громадянин зможе отримати лише приблизні дані. Але якщо умови кредиту чіткі та зрозумілі – сервіс онлайн розрахунку пені стане у нагоді.

Як розрахувати суму штрафів по кредиту

Щоб самостійно розрахувати обсяг штрафних санкцій, що їх було нараховано на прострочення, потрібно знати ключові параметри. Зокрема, важливо брати до уваги наступні критерії:

  • сума заборгованості;
  • період, за який нараховано борг по кредиту;
  • параметри, від яких залежить штраф;
  • інфляція.

Звісно, це неповний перелік важливих критеріїв. В різних ситуаціях можуть з’являтися додаткові параметри. Зокрема, штраф може дорівнювати обліковій ставці НБУ чи подвійній ставці, складати 3% річних згідно зі статтею 326 Цивільного Кодексу України чи мати довільний відсоток річних згідно з кредитною угодою.

Зазначені параметри потрібно додати до кредитного калькулятора та отримати відповідь. Однак зазначено, що цей результат може виявитися приблизним, оскільки не враховуватиме «приховані» параметри.

Що робити, якщо сума штрафних санкцій занадто висока

В даному випадку сперечатися зі співробітниками фінансової організації звичайному позичальникові марно. Довести свою правоту все одно не вийде, якщо немає достатніх знань в юриспруденції та банківській справі. Краще відразу ж звернутися до кваліфікованого юриста за консультацією. Також корисно звернутися до професійного незалежного кредитного експерта. Тільки фахівець може визначити, чи дійсно вимоги банку законні та наскільки обґрунтована пеня за прострочення. Якщо він підтвердив, що штрафні санкції розраховані неправильно, з його підтримкою можна вимагати від банку зменшення нарахувань до розмірів, які передбачено кредитним договором.

Багато позичальників просто відмовляються погашати завищені штрафи та відсотки. Це істотно погіршує їхнє становище і збільшує суму боргу. Якщо ви припускаєте, що розрахунок пені, штрафів та відсотків був здійснений з помилками, потрібно відразу звертатися до фахівця, а не відмовлятися від виплат. Тільки професійний експерт може визначити, як порахувати борг по кредиту на підставі договору правильно, і з урахуванням додаткових комісій, які часто не враховують позичальники.

Перед тим як звертатися за консультацією потрібно в обов’язковому порядку взяти банківську виписку про нарахування платежів, або ж документ, що показує повну суму боргу. Також фахівцю необхідно буде надати договір, в якому вказані всі умови кредитування. На підставі цих документів він проведе оцінку нарахованих комісій і визначить правомірність вимог фінансової організації.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

SOS CREDIT- відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
SOS Credit
500-5000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Gloriafin - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Gloriafin
1000-3000грн под 1,85%
Перейти Обзор
Качай Гроші - онлайн сервіс швидкого кредитування
Качай Гроші
500-10000грн под 0,01%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Cashup - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Cashup
Перейти Обзор
Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем
Нові Кредити
Перейти Обзор
Koshelok - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Koshelok
Перейти Обзор