Що може статися, якщо не платити кредит?
Отримання кредиту в банку часом є єдиним виходом зі складної фінансової ситуації. Оформляючи позику, ми думаємо, що зможемо в найкоротші терміни відновити стабільність і повернути кредитору взяті в борг кошти. Але, не завжди все так райдужно. Втрата працездатності, звільнення з роботи, хвороба та інші обставини можуть кардинально змінити хід речей і вплинути на своєчасність виплати кредиту.
Що може зробити банк за несплату кредиту в Україні? Банки і колекторські компанії залякують несвідомих боржників позбавленням волі або стягненням заставного майна. Але, так чи так це? в даній статті потребує ретельного аналізу того, яке покарання за несплату кредиту передбачено державою і чим боржникові загрожує приховування від виконання своїх зобов'язань.
Телефонні дзвінки і нарахування штрафів
-
- Як тільки утворюється прострочення платежу, банк повідомить вас за допомогою простого телефонного дзвінка. Якщо ви не відреагуєте на це, з кожним днем прострочення тон співробітників фінансової компанії буде ставати менш доброзичливим. У підсумку, колектори перейдуть до свого роду загрозам і залякуванням.
- Кредитори дуже часто вдаються до допомоги професійних психологів, які знають на які важелі необхідно натиснути для того, щоб ви почали шукати всілякі шляхи вирішення даного питання. У штаті кожного банку є свій фахівець, який знає, як впливати на психіку клієнтів.
- Крім цього, банківська система почне автоматично нараховувати пені та штрафи. Як правило, це передбачено в кредитному договорі, з яким необхідно ознайомитися ще до оформлення позики. Дуже часто нараховані відсотки в кілька разів перевищують початкову суму позики.
Чи можуть посадити за несплату кредиту? Це рішення має прийняти виключно суд. Але, як правило, боржники залучаються тільки до адміністративної відповідальності. Таким чином, якщо вам будуть загрожувати тюрмою за несплату кредиту, можете навіть не слухати такі порожні погрози.
Судовий розгляд
Колектори і банки дуже рідко доводять справу до суду. Це обумовлено тим, що даний процес триває досить довго і коштує дорого. Крім цього, нерідко прийняте рішення не задовольняє їх очікування.
Але, в тому випадку, якщо банк подав до суду за несплату кредиту, можете вважати, що удача вам посміхнулася і фінансові проблеми можуть досить просто зважитися. Єдине правило – брати найактивнішу участь в судовому процесі і надати всі можливі докази своєї неплатоспроможності.
Можна скористатися допомогою професійного юриста, який допоможе оскаржити штрафи і пені, виставлені кредитної компанією.
Виконавчий процес
Якщо рішення суду прийняте не на вашу користь, банк передає всі документи по кредиту в державну виконавчу службу, співробітники якої намагаються знайти всі можливі шляхи повернення кредитних коштів.
Спочатку виконавці перевіряють наявність грошових коштів у позичальника, а також розглядають його майно в якості варіанту повернення боргу. В такому випадку, цінні речі, нерухомість та інші активи можуть бути виставлені на продаж з метою отримання необхідної суми грошей для погашення кредиту.
Якщо ви ставите питанням – якому банку можна не платити кредит, тут відповідь однозначна – Жодному! Якщо ви збираєтеся взяти гроші в борг. Варто спочатку розраховувати свої можливості, щоб потім не зіткнутися з різного роду неприємностями, судновими позовами, погрозами колекторських компаній і так далі.
Добавить комментарий