Лізинг та все, що про нього потрібно знати

Питання, що таке лізинг, виникає при розгляді нових систем господарської діяльності, які вимагають оперативного оновлення фондів підприємств. Під цим поняттям розуміють процес надання об’єктів довгострокового користування в оренду за певну матеріальну винагороду. Об’єктом оренди може бути обладнання, нерухомість різного типу, будь-які транспортні засоби та багато іншого. При підписанні договору лізингу право на використання отримує користувач, а лізингодавцю виплачується за це певні суми в зазначені проміжки часу.

Реалізація різних моделей господарської діяльності вимагає ефективних рішень і на даний момент лізинг – це відмінна можливість отримати необхідний об’єкт в користування без значних втрат для основного бюджету. Такий підхід передбачає участь трьох сторін, а саме виробника обладнання або власника об’єкта, лізингової компанії, яка виступає як посередник, і суб’єкта, який зацікавлений в отриманні прав на використання об’єкта.

Процес лізингу – це сукупність заходів, що спрямовані на залучення нових інвестицій. В ході виконання такої угоди лізингодавець бере на себе зобов’язання викупити у виробника визначене майно, яке потім буде віддано в користування іншій стороні.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Що таке договір лізингу

Розгляньмо більш детально, як працює лізинг. Подібні договори є комплексом угод між власником об’єкта, лізинговою компанією і особою, що зацікавлена у використанні об’єкта. Ці три сторони укладають угоду, об’єктом якої може бути нерухомість, транспорт, обладнання, земельні ділянки, виробничі комплекси і будь-які інші об’єкти.

Схема операції по проведенню подібних угод така:

  1. Користувач, який має потребу в певному обладнанні або об’єкті, відправляє в лізингову компанію заявку відповідного зразка.
  2. Компанія, що надає лізингові послуги, проводить оцінку ліквідності такого рішення, і якщо вона позитивна, виконує закупівлю обладнання або об’єкта у власника.
  3. Після вступу в права власності на об’єкт, лізингодавець передає його в користування за певну матеріальну винагороду.

Лізингові операції – це досить складний процес, при якому відношення формуються між трьома сторонами, в деяких випадках – між чотирма, якщо залучаються додаткові фінансові ресурси, що надаються кредитними інститутами.

Різновиди лізингових угод

Щоб остаточно розібратися в даному питанні, необхідно розглянути види лізингу і їх особливості, а також типи угод.

  • Пряма. Згідно з угодою, права на об’єкт переходить лізингоодержувачу після того, як термін угоди закінчиться.
  • Поворотна. В ході такої угоди користувач здійснює продаж своїх фондів лізингодавцю, і відразу ж здійснює їхнє повернення у вигляді оренди довгострокової спрямованості. Цей варіант застосовується в разі нестачі оборотного капіталу у орендаря. Після закінчення договору майнові права повертаються користувачу, який є його ж первісним власником.
  • Змішана. В даному випадку придбання необхідного орендареві об’єкта проводиться за внески пайового типу від учасників угоди. По закінченню терміну дії договору лізингу, права на об’єкт отримує користувач. При цьому частка його початкових вкладень рідко коли перевищує 25% від загальної суми. Тому лізинг обладнання, виконаний у такий шлях, є досить вигідним. Це підтверджує численна практика подібних відносин.

Об’єктами лізингу може виступати різноманітне майно. Для більшої зручності обладнання розділене на 4 категорії, що характеризують функціональну спрямованість об’єктів.

  • Сільськогосподарське обладнання. Це трактори, комбайни та інша техніка, яка використовується в ході організації сільськогосподарської діяльності.
  • Транспортне обладнання. Це автомобілі, залізничні вагони, авіатранспорт і будь-які інші об’єкти, функціональна спрямованість яких полягає в перевезенні вантажів.
  • Будівельне обладнання. Містить широкий різновид технічних пристроїв, що застосовуються при будівництві. Це ліси, підйомні крани, бетономішалки і інші подібні пристрої.
  • Устаткування для забезпечення зв’язку. До цієї категорії входять супутники, станції радіотрансляції і інші об’єкти подібної функціональності.

Зараз розгляньмо види лізингу і їх відмінності.

  • Фінансовий лізинг. Під цим поняттям розуміють певний тип угоди між сторонами, за яким здійснюється повернення вартості об’єкта лізингу в повному обсязі. При формуванні договірних відносин фінансова винагороду лізингодавцю містить вартість обладнання і безпосередній дохід, який розділено на декілька платежів. Основною умовою такого договору є отримання прав власності на об’єкт лізингу користувачем після завершення терміну дії угоди.
  • Операційний лізинг. При даному виді угоди терміни передачі об’єкта меншs, ніж його амортизаційний період. Найчастіше такі угоди укладаються в ході одноразових акцій, коли отримання об’єкта у власність є недоцільним.

Відмінності за грошовими виплатами

Лізинг за визначенням входить в категорію процедур, в ході здійснення яких часто виникають питання щодо фінансових виплат за об’єкт. Схема повернення коштів аналогічна і для юридичних, і для фізичних осіб, але є різниця в методах проведення лізингових платежів.

  • Фіксування загальної суми. Весь обсяг коштів поділяється на рівні частки і виплачується щорічно протягом усього терміну дії договору.
  • Авансові платежі. При фіксуванні угоди проводиться виплата авансу, а інша частина коштів перераховується частинами.
  • Платежі мінімального типу. Сума виплат передбачає заздалегідь розраховану амортизацію, а також різні компенсаційні винагороди для лізингодавця, які обумовлені в угоді.

Періодичність виплат фіксується документально. Вони можуть здійснюватися щодня, раз на тиждень, щомісяця, раз на квартал або на рік.

Нові пропозиції фінансового ринку

Нещодавно на фінансовому ринку отримав популярність новий продукт споживчого характеру, що поширюється на автотранспорт. Тож варто звернути увагу на таку послугу як лізинг автомобілів. Це сучасна альтернатива споживчим автомобільним кредитам, яка пропонує свої вигоди.

Машину в лізинг може взяти будь-яка приватна особа і це дуже зручно. По суті, це оренда з правом викупу, тобто користувач після оформлення договору та внесення авансового платежу отримує в своє розпорядження автомобіль, за який необхідно виплачувати зазначені суми через певні проміжки часу. Після виплати всього обсягу коштів, користувач отримує повне право власності на авто.

Наступний приклад лізингу наочно покаже, як відбувається процедура.

Ви хочете стати автовласником, але грошей не так вже й багато. Ви знаходите лізингову компанію, звертаєтеся туди з пропозицією і надаєте відповідний пакет документів. Зазвичай він мінімальний, тож складнощів в цьому разі не варто очікувати.

Далі між вами і лізинговою компанією укладається угода, в якій прописуються всі фінансові взаємини, і ви вносите авансовий платіж. Після цього лізингова компанія купує відповідний автомобіль і передає його вам в користування. Відразу варто зазначити, що тільки в користування, а не у володіння. З одного боку це не зовсім зручно. А з іншого є свої переваги – заходами, що пов’язані з реєстрацією авто або проходженням ТО займається лізингова компанія.

Але в загальному результаті, витрати по виплатах страхових внесків та податків доведеться компенсувати користувачеві, оскільки вони одразу включені до лізингових платежів.

До кого можна звернутися з питання лізингу

Як приватних, так і юридичних осіб, які вирішили скористатися послугами лізингу, цікавить, що таке лізингова компанія.

Дана організація є посередником між лізингоодержувачем і власником майна. Вона здійснює придбання об’єкта у однієї особи з подальшою його передачею в користування іншій, за що отримує фінансові виплати в фіксованих сумах і в обумовлені в угоді терміни. Отже процес роботи лізингових компаній досить зрозумілий, але виникає наступне питання – хто може бути лізингодавцем?

Займатися такою діяльністю може банк, комерційна або громадська організація, а також спеціалізована компанія, що має відповідний дозвіл і реєстрацію. Також в ролі лізингодавця може виступати приватна особа, яка купує будь-яке майно і передає його в користування. Взаємовідносини між сторонами регулюються законодавчо, а також договором лізингу, в якому передбачаються всі умови користування майном і фінансова сторона питання.

Зараз лізинг є більш вигідним, ніж кредит. Платежі за користування майном менше, а сама послуга більш зручна й доступна. Тож вона стає дедалі популярнішою як серед юридичних, так і серед приватних осіб.

Лізинг та все, що про нього потрібно знати
5
(1 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Gloriafin - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Gloriafin
1000-3000грн под 1,85%
Перейти Обзор
Гроші всим - швидкі кредити онлайн
Гроші всим
500-3000грн под 1,9%
Перейти Обзор
Megagroshi - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Megagroshi
500-3000грн под 0%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Ваша Готівочка - умови по онлайн кредитами, вигідні чи ні?
Ваша Готівочка
Перейти Обзор
Gofingo - наскільки вигідні умови по кредиту?
Gofingo
Перейти Обзор
Позичка - можливість отримати кредит онлайн на самих прийнятних умовах
Позичка
Перейти Обзор