Що таке лізинг? Все що потрібно знати.

Питання, що таке лізинг, виникає при розгляді нових систем господарської діяльності, які вимагають оперативного оновлення фондів підприємств. Дане поняття є процес надання об’єктів довгострокового користування в оренду за певну матеріальну винагороду. Як об’єкти оренди може виступати обладнання, нерухомість різного типу, будь-які транспортні засоби та багато іншого. При підписанні договору лізингу право на використання отримує користувач, а лізингодавцю виплачується за це певні суми в зазначені проміжки часу.

Реалізація різних моделей господарської діяльності вимагає ефективних рішень і на даний момент лізинг – це відмінна можливість отримати необхідний об’єкт в користування без значних збитків для основного бюджету. Такий підхід передбачає участь трьох сторін, а саме виробника обладнання або власника об’єкта, лізингової компанії, яка виступає в якості посередника, і суб’єкта, зацікавленого в отриманні прав на використання об’єкта.

Процес лізингу являє собою сукупність заходів, спрямованих на залучення нових інвестицій. В ході виконання даного завдання лізингодавець бере на себе зобов’язання викупити у виробника визначене майно, яке потім буде віддано в користування іншій стороні.

Що таке договір лізингу

Давайте більш детально розглянемо, як працює лізинг. Подібні договори є комплексом угод між власником об’єкта, лізинговою компанією і особою, зацікавленій у використанні об’єкта. Ці три сторони вступають в угоду, об’єктом якої може бути нерухомість, транспорт, обладнання, земельні ділянки, виробничі комплекси і будь-які інші об’єкти.

Схема операції по проведенню подібних угод така:

 1. Користувач, який потребує певному обладнанні або об’єкті, відправляє в лізингову компанію заявку відповідного зразка.
 2. компанія, що надає лізингові послуги, виробляє оцінку ліквідності такого рішення, і якщо вона позитивна, виконує закупівлю обладнання або об’єкта у власника.
 3. Після вступу в права власності на об’єкт, лізингодавець передає його в користування за певну матеріальну винагороду.


Лізингові операції – це досить складний процес, при якому відношення формуються між трьома сторонами, в деяких випадках – між чотирма, якщо залучаються додаткові фінансові ресурси, що надаються кредитними інститутами.

Різновиди лізингових угод

Щоб повністю розібратися в даному питанні, необхідно розглянути види лізингу і їх особливості, а також типи угод.


 1. Пряма. Згідно з угодою, права на об’єкт переходить лізингоодержувачу після того, як термін угоди закінчиться.

 2. Поворотна. В ході такої угоди користувач здійснює продаж своїх фондів лізингодавцю, і відразу ж виробляє їх повернення у вигляді оренди довгостроковій спрямованості. Застосовується даний варіант в разі нестачі оборотного капіталу у орендаря. Після закінчення договору майнові права повертаються користувачу, який є його ж первісним власником.

 3. Змішана. В даному випадку придбання необхідного орендареві об’єкта проводиться за внески пайової типу від учасників угоди. По завершенню терміну дії договору права на об’єкт отримує користувач, при цьому частка його початкових вкладень рідко коли перевищує 25% від загальної суми. Тому лізинг обладнання, виконаний в подібній формі, є досить вигідним, що підтверджує численна практика подібних відносин.


Як об’єкти лізингу може виступати різне майно. Для більшої зручності обладнання розділене на 4 категорії, що характеризують функціональну спрямованість об’єктів.

 1. Сільськогосподарське обладнання. Це трактори, комбайни та інша техніка, яка використовується в ході організації сільськогосподарської діяльності.

 2. Транспортне обладнання. Це автомобілі, залізничні вагони, авіатранспорт і будь-які інші об’єкти, функціональна спрямованість яких полягає в перевезенні будь-яких вантажів.

 3. Будівельне обладнання. Включає в себе широкий ряд технічних пристроїв, що застосовуються при будівництві. Це ліси, підйомні крани, бетономішалки і інші подібні пристрої.

 4. Устаткування для забезпечення зв’язку. До цієї категорії входять супутники, станції радіотрансляції і інші об’єкти подібної функціональності.


Тепер давайте розглянемо види лізингу і їх відмінності.

Фінансовий лізинг. Під цим поняттям мається на увазі певний тип угоди між сторонами, за яким здійснюється повернення вартості об’єкта лізингу в повному обсязі. При формуванні договірних відносин фінансову винагороду лізингодавцю включає в себе вартість обладнання і безпосередній дохід, поділений на ряд платежів. Основною умовою такого договору є отримання прав власності на об’єкт лізингу користувачем після закінчення терміну дії угоди.

Операційний лізинг. При даному виді угоди терміни передачі об’єкта менше, ніж його амортизаційний період. Найчастіше такі угоди укладаються в ході одноразових акцій, коли отримання об’єкта у власність є недоцільним.

Відмінності за грошовими виплатами

Лізинг за визначенням входить в категорію процедур, в ході здійснення яких часто виникають питання щодо фінансових виплат за об’єкт. Схема повернення коштів аналогічна і для юридичних, і для фізичних осіб, але є різниця в методах проведення лізингових платежів.


 1. Фіксування загальної суми. Весь обсяг коштів поділяється на рівні частки і виплачується щорічно протягом усього терміну дії договору.

 2. Авансові платежі. При фіксуванні угоди проводиться виплата авансу, а інша частина коштів перераховується частинами.

 3. Платежі мінімального типу. Сума виплат включає раніше розраховану амортизацію, а також різні компенсаційні винагороди для лізингодавця, обумовлені в угоді.


Періодичність виплат фіксується документально. Вони можуть здійснюватися щодня, тиждень, місяць, квартал або рік.

Нові пропозиції фінансового ринку

Не так давно на фінансовому ринку з’явився новий продукт споживчого характеру, що поширюється на автотранспорт. Тому варто звернути увагу на таку послугу як лізинг автомобілів, що це таке і які вигоди вона забезпечує.

Машину в лізинг може взяти будь-яка приватна особа і це дуже зручно. По суті, це оренда з правом викупу, тобто користувач після оформлення договору та внесення авансового платежу отримує в своє розпорядження автомобіль, за який необхідно виплачувати зазначені суми через певні проміжки часу. Після виплати всього обсягу коштів користувач отримує повне право власності на авто.

Даний приклад лізингу наочно покаже, як відбувається процедура.

Ви хочете стати автовласником, але грошей не так вже й багато. Ви знаходите лізингову компанію, звертаєтеся туди з пропозицією і надаєте відповідний пакет документів. Зазвичай він мінімальний, так що складнощів в даному випадку не варто очікувати.

Далі між вами і лізинговою компанією укладається договір, в якому обумовлюються всі фінансові взаємини, і ви вносите авансовий платіж. Після цього лізингова компанія купує відповідний автомобіль і передає його вам в користування. Відразу варто відзначити, що тільки в користування, а не у володіння. З одного боку це не зовсім зручно, а з іншого – заходами, пов’язаними з реєстрацією авто або проходженням ТО займається лізингова компанія.

Але в кінцевому результаті, витрати по виплатах страхових внесків або податків доводиться компенсувати користувачеві, тому що вони спочатку включені в лізингові платежі.

До кого можна звернутися з питання лізингу

Як приватних, так і юридичних осіб, які вирішили скористатися послугами лізингу, цікавить, що таке лізингова компанія.

Дана організація є посередником між лізингоодержувачем і власником майна. Вона здійснює придбання об’єкта у однієї особи з подальшою його передачею в користування другого, за що отримує фінансові виплати в фіксованих сумах і в обумовлені в договорі терміни. Так що процес роботи лізингових компаній досить зрозумілий, але виникає наступне питання, хто може бути лізингодавцем?

Займатися такою діяльністю може банк, комерційна або громадська організація, а також спеціалізована компанія, що має відповідний дозвіл і реєстрацію. Також в ролі лізингодавця може виступати приватна особа, яка купує будь-яке майно і передає його в користування. Взаємовідносини між сторонами регулюються законодавчо, а також договором лізингу, в якому обумовлюються всі умови користування майном і фінансова сторона питання.

На даний момент лізинг є більш вигідним, ніж кредит. Платежі за користування майном менше, а сама послуга набагато зручніше і доступніше. Тому вона ставати дедалі популярнішими як серед юридичних, так і серед приватних осіб.

Що таке лізинг? Все що потрібно знати.
5
(1 гол-в)

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем

Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем

0
Що таке мікропозик? Чим вони небезпечні? Хто їх видає?

Що таке мікропозик? Чим вони небезпечні? Хто їх видає?

0
Швидкий займ в Mywallet без поручителів і відмов

Швидкий займ в Mywallet без поручителів і відмов

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *