Яке може бути покарання за несплату кредиту в Україні?

У житті кожної людини може скластися така ситуація, коли спостерігається нестача фінансових коштів. Особливо це відчутно, коли є кредит, який необхідно виплачувати. Отже, після певної прострочення позичальник виявляється «в руках» банку або нетактовних колекторів. Але, навіть найяскравіші розповіді компетентних осіб про страшні наслідки несплати не завжди виявляються правдивими.

Для того, щоб не потрапити на вудку загрозливих осіб, варто чітко знати свої права. У даній статті потребує ретельного аналізу того, що буде якщо не платити кредит. Ця тема є досить актуальною, так як сьогодні фінансовий стан безлічі позичальників є не дуже стабільною.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Наслідки невиплати кредиту

Українське законодавство передбачає однакове покарання для всіх неплатоспроможних позичальників. У тому випадку, якщо сума кредиту невелика, клієнту банку буде нараховано додатковий відсоток, пеня або виставлений штраф. Але, щоб заспокоїти злісних неплатників, варто відзначити, що навіть в найскладніших випадках суд визначає виплату позики в сумі, яка не перевищує 20% від загального доходу фізичної особи.

У тому випадку, якщо не виплачується кредит по іпотеці, буде накладено арешт на автомобіль, квартиру, земельну ділянку або інше заставне майно. Після цього, якщо борг все ж не буде повернений, банк може вдатися до продажу всього перерахованого.

Чи можуть посадити за несплату кредиту? Як видно, покарання за несплату кредиту не супроводжується кримінальною відповідальністю. Хоча, колектори і співробітники банків дуже часто лякають позичальників саме таким заходом. Таке покарання передбачено лише в тому випадку, якщо людина спробувала взяти кредит при наданні несвоїх документів або був доведений ще який-небудь факт шахрайства.

Якщо банк продав кредитну справу колекторам?

Колекторські агентства – це факторингові компанії, які намагаються будь-якими можливими способами «вибити» гроші з неплатоспроможних позичальників.

У деяких випадках колектори списують суму штрафу або пені, яка була виставлена ​​банком. Якщо така можливість надається, є сенс домовлятися про подальшу виплату боргу. Однак, на такий крок колектори йдуть в найостаннішу чергу, коли вже практично немає шансів повернути витрачені гроші.

Що може зробити суд?

Що може зробити банк за несплату кредиту? Звернення до суду є однією з самих крайніх заходів. Це обумовлено тим, що суднові позови можуть тривати роками і в підсумку банки рідко залишаються у виграші.

Але, якщо позов все ж задоволений, покарання за несплату кредиту не змусить себе довго чекати. Після винесення рішення, поверненням коштів займеться виконавча служба. У тому випадку, якщо сума заборгованості не перевищує десять мінімальних заробітків, майно не буде стягуватися. З доходу клієнта банку буде списуватися до 20%.

При значному борг буде накладено арешт на все майно позичальника з наступним її продажем. Однак, для цього необхідна наявність відповідного судового рішення. У тому випадку, якщо вам телефонують колектори з погрозами відібрати все ваше майно, можете не тягнути час і сміливо подавати заяву в поліцію. Такі загрози не несуть ніякого сенсу, а також є неправомірними.

Як уникнути покарання?

Ситуації можуть бути різними. Але, якщо у вас є борг, варто подбати про його своєчасну виплату. В іншому випадку, якщо не платити кредит, наслідки можуть бути абсолютно різними. Щоб максимально полегшити розрахунок з банком при утворенні заборгованість, варто дотримуватися наступних простих рекомендацій:

  • Варто звернутися до керівництва фінансової компанії з проханням твори реструктуризації боргу. Як правило, банки з радістю йдуть на такі поступки, тому що при цьому підвищується відсоток переплати по кредиту.
  • З метою рефінансування позики можна звернутися в інший банк. Таким чином, при взятті нового кредиту, ви зможете вирішити існуючі фінансові проблеми.
  • Якщо сума боргу не дуже велика, можна звернутися в МФО. Тут не потрібно підтверджувати чистоту своєї кредитної історії, а також надавати довідку про доходи.
  • На крайній випадок, можна спробувати позичити гроші у друзів або знайомих. Однак, як правило, в самий важкий момент у близьких людей не виявляється вільних грошових коштів.

Якщо всі перераховані способи не принесли очікуваного результату, можна спробувати домовитися з колекторами. Для цього необхідно робити мінімальні виплати, що буде підставою для того, щоб представники фінансової компанії вас залишили в спокої на певний період часу.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Ccloan - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ccloan
100-15000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Море Грошей - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Море Грошей
500-4000грн под 0,85%
Перейти Обзор
Megagroshi - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Megagroshi
500-3000грн под 0%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Ваша Готівочка - умови по онлайн кредитами, вигідні чи ні?
Ваша Готівочка
Перейти Обзор
Eurogroshi (Єврогроші) — огляд компанії, покрокова інструкція, відгуки користівачів, недоліки
Eurogroshi
Перейти Обзор
Cashme - онлайн позики на найвигідніших умовах
Cashme
Перейти Обзор