Вся правда про МФО: так Вам допоможуть або обдеруть як липку ?!

З появою на ринку фінансових послуг великої кількості мікрофінансових організацій, так званих МФО, короткострокові мікрокредити стали користуватися великим попитом у населення. Статистика показує, що щодня зростає кількість заявок від громадян на отримання кредиту в МФО. І відповідно МФО кредитують просто величезний відсоток населення, люди часто беруть і повторні кредити в МФО.

Про причини вибору саме МФО, а не банків, ми раніше вже говорили. Зараз же ми торкнемося теми про приховані, підводні камені діяльності МФО і відповімо на питання чи всі так прозоро в діяльності МФО і чи є ризики для потенційних клієнтів МФО. Простіше кажучи, а не брехня все це.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

pravda pro MFO

Правда про МФО з перших вуст.

Думка людей, які вже взяли кредити в МФО разделілісь.Одні стверджують, що МФО – це відмінний спосіб вирішити свої фінансові питання, і раді появі таких організацій, так як в банку грошей не допросишся, тим більше на короткі термін і в невеликих сумах. Інші – активно описують свої проблемні ситуації, пов’язані з поверненням кредиту в МФО. Хтось пише про неймовірний борг, хтось про методи роботи зі стягнення кредитної заборгованості таких організацій. Але, важливий момент, об’єднує всіх представників групи «скаржників» порушення кредитних зобов’язань і явне небажання повертати гроші.

Ми ж вважаємо, що варто в таких ситуаціях покладатися виключно на об’єктивні факти, а вони виглядають наступним чином.

Що варто враховувати при виборі кредитної організації?

По-перше

Коли Ви берете кредит, ви повинні чітко розуміти, що Ви зобов’язані по закінченню терміну повернути суму грошових коштів, які ви взяли в борг і заплатити відсотки, які є платою за користування кредитом. Якщо Ви не повертаєте кредит в термін, ваш борг зростає щодня. Варто зазначити, що умови кредитування більшості МФО припускають в разі прострочення, крім щоденних відсотків, нарахування ще й суму пені. Це є звичайною практикою, виведеної ще банками, і закріпленої на законодавчому рівні.
Перший підводний камінь розкритий, і, ми сподіваємося, тепер зрозуміло, звідки може виплисти величезний борг по кредиту. Що називається: а що ж ви хотіли, взяли – поверніть. А якщо вирішили не повертати – так вас за це штрафуватимуть, що виправдано.

У вас цілком ймовірно виникне думка, що будь ви позичальником, не справедливо було б вас штрафувати за неможливість виплатити кредит в строк, адже ситуації бувають різні, та й хіба мало що, і всі ми живі люди. Ваша реакція зрозуміла, більш того умовами кредитування більшості МФО такі ситуації прораховані наперед і знайдені шляхи їх вирішення: продовження терміну кредитування, що виключає штрафні санкції. Так само цілком можливий діалог з МФО з питання повернення заборгованості з метою, знайти максимально вигідне для обох сторін рішення, і більшість МФО йде на такий крок.

По-друге

Питання на порядку денному про відсоток, за користування кредитними коштами. Багато чи мало платить позичальник, грабіжницький чи ні відсоток бере МФО – це дуже спірне питання.

З одного боку дійсно відсотки за користування кредитом високі. І не зовсім вірним буде твердження всіх рекламних слоганів МФО, що вони дають кредити під низькі відсотки. Але! Зверніть увагу, що плата у вигляді відсотків налічується протягом короткого терміну, так як всі кредити в МФО видаються на короткий термін. З цієї точки зору відсотки, як плата за кредит, цілком терпимі і навіть прийнятні. Тим більше все МФО відкрито повідомляють про свої процентних ставках, і коли ви берете кредит, ви чітко розумієте, яку саме суму ви повинні повернути і скільки становить переплата по кредиту.

До того ж, при такому розмаїтті МФО, ви можете вибрати ту фінансову організацію, яка видає кредиту під найнижчий відсоток, в порівнянні з іншими МФО.

По-третє

Явним підводним каменем вважається наявність прихованих комісій і платежів, про які ніхто не згадує в рекламних слоганах. Відверто кажучи, це теж міф. Головне питання тут до позичальників, а не до МФО, адже все МФО в умовах кредитування прописують суми всіх комісій за будь-які послуги, якщо такі є. Вам просто потрібно уважно знайомитися з усіма умовами при підписанні кредитного договору, або при заповненні онлайн заявки на кредит.

Радимо читачам також не скаржитися на рекламний обман, адже умови видачі кредитів час від часу змінюються у всіх МФО, тому завжди уважно вивчайте умови кредитування. Не сподівайтеся і на досвід друзів, знайомих. Не виключайте ситуацію, при якій в цій МФО ваш знайомий місяць тому взяв кредит і погасив його без комісій. А в цьому місяці ви вирішили взяти кредит, але умови кредитування змінилися. Ви ж не дивлячись взяли кредит і погодилися на комісію. І крім вас в такій ситуації ніхто не винен.

Замість висновку

Кредити в МФО – це безперечно вихід для тих, кому потрібні гроші терміново і на короткий термін. Тому послуги МФО можна назвати необхідними і корисними. Що ж стосується підводних каменів, то ще раз ознайомтеся з текстом даної статті і зрозумійте, що МФО – це організації, які хоч і надають корисні послуги, є, перш за все, комерційними, і орієнтуються на прибуток. Тому діяльність таких організацій, нехай і необхідна населення, неможлива без оплати їх послуг.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Gofingo - наскільки вигідні умови по кредиту?
Gofingo
500-10000грн под 1,85%
Перейти Обзор
CreditOn — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки
CreditOn
500-3000грн под 1,8%
Перейти Обзор
Studentloan - швидкі онлайн кредити для студентів
Studentloan
300-10000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Quickmoney - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Quickmoney
Перейти Обзор
Moneyveo — відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Moneyveo
Перейти Обзор
Кредитплюс – онлайн сервіс швидких позик
Кредитплюс
Перейти Обзор