Що таке допомога по безробіттю в Україні?
Кожен повнолітній житель України без офіційного місця працевлаштування має законне право на виплату державою допомоги по безробіттю. Це можна вважати фіндопомогою, розрахованої на підтримку безробітного населення.
Порядок виплати допомоги по безробіттю розроблений таким чином, що не працевлаштований людина могла отримати певну фінансову виплату на певний термін, але не на постійних умовах. Крім цього, право на такі виплати мають тільки ті громадяни, які вважають не працевлаштованими в установленому державою порядку.
Хто такі люди зі статусом безробітних?
Якщо не знаєте, як отримати допомогу по безробіттю, спочатку потрібно, щоб вас визнали безробітним. Громадянин, який не має місця роботи повинен:
- Не мати законного місця працевлаштування і стабільний заробіток. Крім цього, громадянин України повинен бути повністю працездатним.
- Потім необхідно уточнити, як стати на облік в центр зайнятості.
- Необхідно пройти просту реєстрацію з метою пошуку підходящої роботи.
- Потрібно намагатися знайти трудову зайнятість і завжди бути готовим приступити до виконання своїх службових обов’язків.
Що стосується подачі заявки, зробити це можна за місцем проживання. Заявнику потрібно надати наступні документи:
- Паспорт України або інше посвідчення, яке його замінює. Це може бути довідка, яка є посвідченням особи.
- Трудова книжка або її копія.
- Підтвердження кваліфікації співробітника. Це може бути диплом або посвідчення про перепідготовку. У деяких випадках розглядаються навіть довідки про проходження спеціальних кваліфікаційних курсів.
- Повідомлення про зарплату. Якщо ви не мали офіційного працевлаштування і хочете зареєструватися в центрі зайнятості, надайте тільки паспорт, диплом та ідентифікаційний код платника податків.
Після надання всіх необхідних документів, ваш випадок буде розглянутий спеціальною комісією і буде встановлено розмір допомоги по безробіттю.
Матеріальна допомога
Скільки платять в центрі зайнятості? Якщо вас на навчання направила біржа праці, виплати не припиняються. Що стосується обсягу матеріальної допомоги, в кожному окремому випадку безробітні можуть розраховувати на:
- Допомога виплачується в розмірі однієї мінімальної виплати.
- Людина хворіє і не може приїхати в центр в зазначений термін, необхідно надати лікарняний. Це запорука того, що виплати не будуть припинені.
- Безробітні мають право на компенсацію транспортних витрат. Розмір компенсації становить 50% від вартості проїзного квитка на один місяць.
- Якщо сам заявник або один з членів його сім’ї вмирає, держава зобов’язана надати фіндопомогу за запитом. Така виплата здійснюється одноразово. Але, щоб скористатися цією можливістю, необхідно обов’язково надати до відповідних органів документ, що підтверджує факт смерті.
Призупинення або скасування виплати грошових коштів по безробіттю
Безробітний чоловік повинен в обов’язковому порядку отримати офіційне повідомлення в тому випадку, якщо державні виплати припинені або повністю припинені.
Виплата завершуються, якщо людина оформився на офіційну роботу, вийшов на пенсію, засуджений або приставлений до виправних робіт. Також виплати не передбачені якщо зареєстрований у центрі зайнятості помер.
Якщо безробітний громадянин змінив місце реєстрації, посібник також припиняється. Якщо безробітний вирішив відмовитися від державної компенсації, йому необхідно подати відповідну заяву в центр зайнятості.
Кожен безробітний зобов’язаний відзначатися на біржі праці в чітко встановлений день і час. Якщо фіксується неявка протягом трьох місяців, безробітний автоматично знімається з обліку і виплата допомоги припиняється.
Крім усього перерахованого відмову у виплаті державної допомоги можна отримати, якщо безробітний домігся виплати грошей обманним шляхом.
Всі ці випадки передбачають те, що разом з припиненням виплат людина в автоматичному порядку знімається з обліку в центрі зайнятості.
Відповідно до чинного Законодавства державна фіндопомогу буде припинена:
- Якщо непрацевлаштованих відмовився від двох або більше запропонованих біржею праці місць роботи.
- При відмові безробітного громадянина брати активну участь в наданих біржею громадських роботах.
- Якщо безробітний приходить на біржу в нетверезому вигляді.
- Порушення встановлених термінів перереєстрації в центрі зайнятості.
- Біржа праці надає можливість перекваліфікації. При відмові працівника проходити таке навчання, виплати не проводяться
- При звільненні за певною статтею. Це стосується відрахування з навчання або перекваліфікації.
Крім цього, важливо врахувати те, що, якщо фіндопомогу припинена на певний період, це входить в загальний облік виплати допомоги по безробіттю. Якщо розглядати ті випадки, коли виплата припиняється, але в строк не входить, це:
- Період непрацездатності, який включає в себе відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.
- Від’їзд безробітного на навчання на вечірньою або заочною формою навчання.
- Військова перепідготовка або інші збори, встановлені державою.
Як виплачується допомога по безробіттю в Україні, необхідно уточнити в державному центрі зайнятості. Вам в обов’язковому порядку повинні надати інформаційні послуги. Це допоможе безробітному визначитися чи є сенс реєструватися в центрі зайнятості з метою отримання фінансової допомоги. Крім цього, на місці можна оцінити свої шанси на пошук місця роботи, де можна буде отримувати відповідну заробітну плату.
Добавить комментарий