Що робити якщо дзвонять колектори і загрожують?

Колектори – це справжнісінький «нічний кошмар» недобросовісних позичальників. Ці люди займаються стягненням боргів, при цьому, вдаючись до не дуже чесним методам. Як правило, співробітники колекторських фірм можуть дзвонити вам додому, приїжджати на місце роботи, а також погрожувати, як вам, так і вашим родичам.

У даній статті потребує ретельного аналізу того, що робити якщо загрожують колектори. Нижче наведено поради, як знайти компроміс співробітниками колекторських компаній, а також виключити ситуації, коли вам дійсно може стати страшно.

Уточніть у колекторів інформацію по кредиту

Що робити, якщо дзвонять колектори? Спочатку необхідно уточнити загальну інформацію по кредиту, про який йде мова. Це обумовлено тим, що дуже часто може виникнути плутанина і співробітник такої компанії пред’являє претензії абсолютно не тій людині. У тому випадку, якщо помилка виключена, запросите суму кредиту. Ця цифра не повинна бути на багато більше тієї, яку вам виставляв банк. Відмінність полягає лише в нарахуванні штрафів і пені.

До того, як почати спілкування з колектором, варто уточнити його посаду і попросити назвати своє ПІБ. Це необхідно для того, так як позичальник повинен знати з ким має справу, посаду людини і його особисті дані.

Способи стягування боргів по кредитах

Колектори можуть діяти наступним чином:

  • Призначати особисті зустрічі.
  • Повідомити вашому роботодавцю про наявність боргу по кредиту.
  • Загрожувати позичальникові і його близьким.
  • Робити розсилку листів або смс-повідомлень з інформацією по кредиту і наслідками несплати боргу.

Такий тиск завжди надає психологічний ефект, що мотивує клієнта банку шукати різні способи повернення кредитного боргу.

Багато позичальників цікавляться питанням, звідки колекторські компанії знають про утворився борг? Крім цього, виникає друге питання – чи має право банк продати борг колекторам?

Спочатку колекторська компанія отримує необхідні дані з анкети, яка заповнюється позичальником під час оформлення кредиту. Як правило, там вказана адреса клієнта банку, номер телефону, місце працевлаштування. Крім цього, багато клієнтів фінансових компаній зареєстровані в соціальних мережах, де також вказується особиста інформація.

У тому випадку, якщо позичальник змінив телефон, колектори можуть скористатися особистими зв’язками з співробітниками колл-центрів мобільних операторів. Але, такі дії можна дуже просто оскаржити, так як вони є незаконними.

Що робити, якщо співробітники колекторської компанії почали вдаватися до погроз?

Чи можуть колектори приїхати додому? Звичайно ж можуть. Але, це вважається перевищенням їх повноважень. Ці «некоректні» люди можуть приїхати на вашу адресу проживання, використовувати нецензурну лексику, а також пред’являти погрози фізичної розправи з вами і вашими рідними. В такому випадку ви можна звернути в прокуратуру, так як такі дії співробітників колекторської служби повинні бути припинені.

Для того, щоб вам змогли допомогти в правоохоронних органах, варто зібрати деяку доказову базу:

  • Головне не розгубитися під час розмови з колектором. Ваша розмова можна записати на диктофон і потім пред’явити цей запис при розмові з прокурором. Однак, в цьому випадку варто повідомити співробітнику колекторської організації, що ваша розмова записується. Тільки таким чином, цей запис можна буде розглядати у вигляді докази.
  • У тому випадку, якщо ваш розмова відбулася в присутності родича, ця людина може виступати свідком.
  • Щоб виключити психологічний тиск по телефону, можна занести номер нав’язливого колектора в чорний список. Однак, він може дзвонити з прихованого номера, який не запобігти.

Що стосується справляння майна, без судового рішення, колектор ніяк не може змусити вас розпрощатися зі своєю власністю. Таким повноваженнями володіють тільки судові виконавці, які на руках мають рішення компетентного державного органу.

Можна спробувати домовитися з колектором. Якщо він турбує вас в перший раз, його тон буде ввічливим. Спробуйте розповісти йому про складну фінансову ситуацію і про перспективу швидкої виплати боргу. Крім цього, варто повідомити йому про ті кроки, які ви вже зробили для того, щоб максимально швидко закрити прострочений кредит. Це зіграє вам на руку і дасть можливість відтягнути час.

Якщо ви не знаєте, як «Швидко Гроші» вибивають борги і не мали справу з співробітниками колекторських організацій, можете бути спокійні, тому що ні в одному випадку справа ще не дійшла до суду. Отже, всі загрози таких «фахівців» можна не сприймати всерйоз.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Чи можливий виїзд за кордон, якщо є незакритий кредит?

Чи можливий виїзд за кордон, якщо є незакритий кредит?

0
Ccloan - отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки

Ccloan - отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки

0
Studentloan – быстрые онлайн кредиты для студентов

Studentloan – быстрые онлайн кредиты для студентов

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *