Що робити, якщо колектори телефонують і погрожують

Колектори – це справжнісінький кошмар недобросовісних позичальників. Ці люди займаються стягненням боргів, час від часу вдаючись до не дуже законних методів. Співробітники колекторських фірм можуть дзвонити вам додому, приїжджати за місцем роботи й навіть погрожувати вам та вашим близьким і родичам.

У даній статті спробуємо знайти відповідь, що робити, якщо дзвонять та погрожують колектори. Нижче наведено поради, як знайти порозуміння зі співробітниками колекторських компаній, а також уникнути ситуацій, коли вам дійсно може стати страшно.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Як спілкуватися з колекторами

Коли ви отримали дзвінок від компанії, що займається стягненням боргів, перш за все потрібно отримати від співрозмовника загальну інформацію по кредиту, про який йде мова. Не варто одразу приймати на віру інформацію, яку розповідає колектор. Це обумовлено тим, що дуже часто виникає плутанина, через яку пред’являють претензії абсолютно не тій людині. Вже на цьому етапі розмову можна припиняти.

У випадку, якщо помилка виключена, запросіть суму кредиту. Цифра не може бути на багато більша за ту, яку вам виставляв банк. Відмінність полягає лише в нарахуванні штрафів і пені.

До початку спілкування з колектором по суті питання доцільно запитати та записати назву компанії, яку він представляє, його посаду та попросити назвати ПІБ. Позичальник повинен знати з ким має справу, посаду людини та її особисті дані. Це підкреслить вашу серйозність та обмежить колектора у використанні заборонених «прийомів», оскільки ви зможете поскаржитися не на компанію в цілому, а на окрему людину.

Способи стягування боргів по кредитах

Колектори можуть діяти наступним чином:

  • Призначати особисті зустрічі.
  • Повідомити вашому роботодавцю про наявність боргу по кредиту.
  • Загрожувати позичальникові і його близьким.
  • Робити розсилку листів або смс-повідомлень з інформацією по кредиту і наслідками несплати боргу.
  • Приїхати до дому до позичальника або його близьких.

Одразу зазначимо, що не всі ці кроки відповідають українському законодавству. Зокрема, дзвінки до керівництва можуть трактуватися як розголошення персональної інформації. Звісно, без вашого дозволу ніхто увійти не може, яку б компанію він не представляв. Але навіть невдалі спроби з боку колекторів чинитимуть не аби який тиск на позичальника. Такі дію в першу чергу мають на меті психологічний ефект, що мотивує клієнта шукати різні способи для повернення кредитного боргу.

Якщо оцінювати роботу кредиторів за відгуками позичальників та повідомленнями с форумів, найбільше скарг на роботу колекторів залишають клієнти компанії «Швидко гроші». Мовляв, вони не цураються найбрудніших методів психологічного тиску на людей, тільки б повернути заборгованість зі штрафами та відсотками.

Багато позичальників цікавляться питанням, звідки колекторські компанії знають, що утворився борг. В інших виникає питання: чи має право банк продати борг колекторам?

Відповімо одразу на друге запитанні. Так, кредитні компанії мають право передавати заборгованість іншим юридичним особам. До речі, такий дозвіл кредиторам дають безпосередньо клієнти, коли залишають свій підпис на угоді, адже у більшості кредитних договорів ця норма прописана за замовчуванням.

Що стосується першого питання – спочатку колекторська компанія отримує необхідні дані з анкети, яка заповнюється позичальником під час оформлення кредиту. Як правило, там вказана адреса громадянина, номер телефону, місце працевлаштування. Крім того, багато клієнтів фінансових компаній зареєстровані в соціальних мережах, де також вказана їхня особиста інформація.

У випадку, якщо позичальник змінив телефон, колектори можуть скористатися особистими зв’язками та отримати дані від співробітників мобільних операторів, державних реєстрів тощо. Але, такі дії дуже легко оскаржити, оскільки вони є незаконними.

Що робити, якщо співробітники колекторської компанії почали вдаватися до погроз

Чи можуть колектори приїхати додому? Звичайно ж можуть. Але, це вважається перевищенням їх повноважень. Ці «некоректні» люди можуть приїхати за вашою адресою проживання, використовувати нецензурну лексику, а також погрожувати фізичною розправою з вами та вашими рідними. В такому випадку варто одразу звертатися до правоохоронців: в поліцію чи прокуратуру, оскільки протизаконні кроки співробітників колекторської служби повинні бути припинені.

Щоб вам змогли допомогти в правоохоронних органах, варто зібрати деяку доказову базу:

  • Головне не розгубитися під час розмови з колектором. Вашу розмову можна записати на диктофон і потім пред’явити цей запис при розмові зі слідчим. Однак, в цьому випадку варто повідомити співробітнику колекторської організації, що ваша розмова записується. Таким чином, цей запис значно простіше буде використовувати як доказ.
  • У тому випадку, якщо ваш розмова відбулася в присутності родича, ця людина може виступати свідком.
  • Щоб виключити психологічний тиск телефоном, можна занести номер нав’язливого колектора в чорний список. Однак, він може дзвонити з прихованого номера.

Відносно погроз щодо арешту вашого майна – без судового рішення, колектор ніяк не може змусити вас розпрощатися зі своєю власністю. Такими повноваженнями володіють лише судові виконавці, коли мають на руках рішення компетентного державного органу.

Можна спробувати домовитися з колектором. Якщо він турбує вас в перший раз, його тон буде ввічливим. Спробуйте розповісти йому про складну фінансову ситуацію і про перспективу швидкої виплати боргу. Крім цього, варто повідомити йому про ті кроки, які ви вже зробили для того, щоб максимально швидко закрити прострочений кредит. Це зіграє вам на руку і дасть можливість відтягнути час.

Якщо ви не знаєте, як «Швидко Гроші» вибивають борги та не мали справу зі співробітниками колекторських організацій, можете бути спокійні, оскільки ще жодного разу справа не дійшла до суду. Отже, загрози таких «фахівців» можна не сприймати на віру.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

SOS CREDIT- відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
SOS Credit
500-5000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Є-гроші - швидкі гроші без застави та поручителів
Є-гроші
100-7000грн под 1%
Перейти Обзор
Качай Гроші - онлайн сервіс швидкого кредитування
Качай Гроші
500-10000грн под 0,01%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

УкрПозика – швидкі позики на карту
УкрПозика
Перейти Обзор
Експрес Фінанс — відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Експрес Фінанс
Перейти Обзор
Слон Кредит - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Слон Кредит
Перейти Обзор