Чи переходять борги по кредиту у спадок?

Отримання спадщини - це не завжди поліпшення матеріального становища. Якщо померлий мав позики, варто завчасно поцікавитися, в разі смерті позичальника хто виплачує кредит і чи варто вступати в права спадкування, якщо заборгованість значна.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Чи стягується оплата за позикою з спадкоємця

Згідно із законодавством, при прийнятті спадщини здійснюється передача не тільки майнових прав, а й зобов’язань. Кредити якраз і є такі зобов’язання, тобто, якщо спадкоємець вступив у свої права, то йому переходить як майно, так і борги.

Банк має право стягувати заборгованість в даному випадку, але тут присутні деякі нюанси. В першу чергу – це факт прийняття спадщини. Якщо він відсутній, або ж від передачі майнових прав і зобов’язань спадкоємці відмовилися, банк не може виробляти ніякого стягнення.

По-друге, повернення кредитних коштів може здійснюватися тільки в рамках отриманого в спадщину майна. Тобто, якщо грошових коштів, які дісталися у спадок недостатньо для погашення заборгованості, або ж вони зовсім відсутні, банк може зажадати реалізації успадкованого майна, що виступає в якості застави. При беззаставному кредитуванні фінансова організація може зажадати реалізацію будь-якого майна, отриманого в спадщину.

Коли починається нарахування заборгованості

Прострочення по кредиту з’являється з моменту смерті позичальника, і банк починає нараховувати підвищені відсотки, а також застосовувати штрафні санкції. При передачі майнових прав з спадкоємця фінансова організація вимагає повну суму заборгованості. Це повністю суперечить чинному законодавству. Банк має право вимагати виплату тільки тіла кредиту, тому як на момент смерті позичальника спадкоємець не мав ніяких зобов’язань по відношенню до позичку.
Виходить, що претендувати банк може тільки на тіло кредиту, без нарахованих відсотків і штрафів, і ніяк інакше. Спадкоємець же зобов’язаний відшкодувати тільки платежі, які були присутні на момент смерті позичальника.

Хто платить, якщо кредит застрахований

За фактом, страховка по кредиту повинна бути гарантією погашення заборгованості, але насправді все не так. Страхові компанії знаходять масу хитрощів, щоб не проводити виплати. Зазвичай це полягає в страхуванні тільки від ряду форс-мажорних обставин. Наприклад, якщо страховка була оформлена від нещасного випадку, то смерть від хвороби не є страховим випадком і на погашення кредиту страховою компанією розраховувати не варто. Таких нюансів безліч і розібратися, а також домогтися виплат, якщо вони передбачені договором, зможе тільки кваліфікований юрист.

Чи потрібно брати на себе кредитні зобов’язання

З’ясовуючи питання, чи переходять борги по кредиту у спадок, спадкоємці цікавляться, чи можна уникнути такої неприємності. За фактом, це досить просто, достатньо відмовитися від права спадкування та банк не матиме ніяких претензій. Тому спочатку, якщо передбачається перехід майнових прав, варто дізнатися, на що саме, і чи є в даному випадку будь-які кредитні зобов’язання. Якщо майна мінімум, і його вартість не перекриває позику, то чи варто брати на себе такий клопіт? Набагато простіше просто не вступати в права спадкування в обумовлений термін. Якщо ж заяву вже було підписано, а наявність боргів перед банком виявилося пізніше, його можна відкликати в законодавчо обумовлений термін.

Також варто враховувати, що при реалізації майна для погашення позики воно може бути продано за заниженою вартістю, тому для з’ясування його реальної цінності спадкоємцю доведеться звертатися до незалежних оцінювачів, а це передбачає додаткові витрати.

Що потрібно зробити в обов’язковому порядку перед отриманням спадщини

Як ми вже знаємо, передаються кредитні борги у спадок на цілком законних підставах, досить лише вступити в майнові права, і як виявляється, і зобов’язання теж. Тому перед цією процедурою необхідно виконати ряд простих дій:

  1. Необхідно дізнатися, чи присутні у померлого будь-які кредитні зобов’язання, і в якому обсязі.
  2. Потрібно забрати повний список успадкованого майна та визначити його фінансову цінність. Для цього можливо доведеться замовляти експертизу.
  3. Після визначення вартості майна потрібно вирахувати, чи залишиться що-небудь після погашення боргу.
  4. Якщо залишок малий, або ж коштів, виручених після продажу недостатньо, варто підготувати відмову від спадкування.

Якщо перехід майнових прав вже було здійснено, але протягом півроку з того моменту банк не висував жодних претензій, незважаючи на те, що отримав інформацію про смерть позичальника, борг він вимагати вже не в праві. Якщо ж такої інформації в фінансову організацію не надходило, банк може пред’явити претензії про виплату заборгованості протягом року.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Монетка - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Монетка
300-3000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Дінеро - відгуки, умови кредиту, повернення. Простими словами про складне.
Дінеро
300-15000грн под 1.4 %
Перейти Обзор
Заплатка - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Заплатка
500-3000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Finme - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Finme
Перейти Обзор
Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем
Нові Кредити
Перейти Обзор
CreditOn — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки
CreditOn
Перейти Обзор