Хто такі колектори і як вони працюють?

Колектор - це посадова особа, яка в рамках закону виробляє стягнення заборгованостей, а також організовує переговори між позичальником і фінансовою компанією. Найчастіше колектори не діють поодинці. Це обумовлено тим, що для повернення боргу в повному обсязі необхідно застосовувати психологічні, а іноді і фізичні методи. Отже, колекторські організації в своєму штаті мають кваліфікованих психологів, аналітиків, а також силові групи підтримки з виразно загрозливими зовнішніми даними.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Права колекторів

В Законодавстві зазначено, що колектори мають всі можливі права на установку особистого контакту з боржником. Отже, вони можуть скористатися інформацією з анкети, яка заповнюється в банку при оформленні кредиту. Таким чином, колектор може запросити ваш номер телефону, адреса, електронну пошту, робочий номер телефону, контакти родичів і друзів і так далі. Після цього, колектор має право провадити такі дії:

  • Смс-розсилка, де вказується сума боргу і терміни погашення кредиту. Тут варто відзначити, що загрози в смс строго заборонені.
  • Розсилка листів по електронній пошті. Тут також текст листів повинен відповідати оформленню, встановленому Законом.
  • Прямі дзвінки позичальнику. Важливо відзначити, що колектор не має право дзвонити раніше восьмої ранку і пізніше дев’ятої вечора. Що стосується дзвінків родичам, це допускається тільки в тому випадку, коли вони виступають поручителями по кредиту. Якщо вашим рідним надходять дзвінки з погрозами, а вони до вашого кредиту не мають ніякого відношення, можна сміливо звертатися до відповідних правоохоронних органів.
  • Особисті зустрічі з боржником не частіше ніж один раз на тиждень. Тут варто врахувати те, що колектор може виробляти виключно усну бесіду. Будь-які погрози або рукоприкладства неприпустимі. Ви в праві відмовитися від таких зустрічей і встановлювати спілкування з колектором тільки через свого офіційного представника.

Але, в більшості випадків то, як працюють колектори далеко від ідеалу. В такому випадку ви маєте повне право звернутися в прокуратуру з метою запобігання тиску з боку фінансової компанії і колекторської організації.

Що колектор не повинен робити?

Чинне Законодавство забороняє колекторам виробляти такі дії по відношенню до позичальника:

  • Вторгнення у житло позичальника без дозволу господаря.
  • Загрози боржника, його родині, родичам і знайомим.
  • Нанесення шкоди майну позичальника або погрози на його адресу.
  • Вступати в контакт з недієздатними особами (боржниками або їх родичами). Дуже часто колектори намагаються «тиснути» на літніх людей.
  • Звертатися до керівництва або колег позичальника. Дуже часто колектори не звертають увагу на цей пункт. Однак, Закон забороняє розголошувати особисті дані третіх осіб і самого позичальника.
  • Опис майна або його конфіскація. Прийняти таке рішення може тільки суд. Отже, після винесення відповідного вироку, справа кредитної компанії передається у виконавчу службу, після чого майно може бути вилучено. Але, колектори до цього процесу не мають ніякого відношення.

Хто такі колектори? – Це люди, які дуже часто діють неправомірно. Але, якщо їх дії виходять за рамки дозволеного, варто негайно звертатися до відповідних правоохоронних органів. Це допоможе виключити незаконні дії, а також захистити боржника від значного психологічного або фізичного тиску.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Gofingo - наскільки вигідні умови по кредиту?
Gofingo
500-10000грн под 1,85%
Перейти Обзор
Ikapusta - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Ikapusta
500-5000грн под 0,01%
Перейти Обзор
Koshelok - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Koshelok
500-2500грн под 0%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

MyCredit — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки
MyCredit
Перейти Обзор
Cashup - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Cashup
Перейти Обзор
Качай Гроші - онлайн сервіс швидкого кредитування
Качай Гроші
Перейти Обзор