Що таке мікропозик? Чим вони небезпечні? Хто їх видає?

Кожна людина, хто хоч раз намагався взяти мікрокредит, стикався з таким поняттям як мікрофінансові організації, що це таке, і чим вони відрізняються від банків варто розглянути більш детально, щоб в майбутньому не робити прикрих помилок.

Що таке МФО

  1. Мікрофінансовий організації видають кредити в невеликих сумах, від 500 до 1 500 гр. Для постійних клієнтів ліміт може бути розширений до 10 000 грн.
  2. Термін кредитування становить від 7 до 14 днів в середньому, в деяких випадках – до 30 днів. При необхідності можна продовжити час користування позикою, скориставшись функцією пролонгації. В даному випадку потрібно виплатити нараховані відсотки, після чого для повернення тіла кредиту надається такий же термін, як і при укладанні первинного договору.
  3. Ставка за користування коштами нараховується не щомісяця, а щодня. Складає вона від 0.8 до 3.5%.
  4. Оформлення позики не вимагає надання додаткових документів, що підтверджують кредитоспроможність. Досить паспорта та ідентифікаційного коду.
  5. Отримати такий кредит можна як в офісі МФО, так і в режимі онлайн, без особистого відвідування відділення.

Перше, що привертає клієнтів в МФО – це спрощений режим отримання позик. За фактом, на позику може розраховувати кожен, хто досяг 21 року, має громадянство, а також паспорт та індивідуальний код платника податків. Такі умови влаштовують багатьох, адже в банку потрібно надати досить великий обсяг документів, щоб претендувати на відкриття хоч мінімальної кредитної лінії. Але далеко не всі розраховують свої можливості, переплата в деяких випадках навіть за 14 днів позики буває досить значною, особливо якщо є додаткові комісії. Тому при неможливості виплатити кредит виникає питання, як обдурити мікропозики такого плану.

Що загрожує при невиплаті мікрокредиту

Відмовитися виплачувати мікрокредит звичайно можна, але чи варто?

Перше, що загрожує неплатнику, це потрапляння в чорний список позичальників, після чого він не зможе взяти навіть невелику позику в будь-який МФО. Варто зазначити, що такі організації відправляють дані в бюро кредитних історій, і будь-яка невиплата відбивається на кредитному рейтингу. Коли він негативний, відмова при заявці на кредит буде цілком обгрунтований попередній заборгованістю.

Друге, що доставить істотні неприємності – це спілкування з колекторами. При тривалому ігноруванні зобов’язань справу по кредиту передається в колекторську службу, яка докладає всіх зусиль, в тому числі і не особливо законні, щоб стягнути заборгованість. Часто співробітники таких служб звертаються не тільки до боржника, а й за його місцем роботи, а також до друзів і родичів. Боротися з таким впливом звичайно можна, але це вимагає дійсно міцних нервів і хорошого знання законодавства.

Третє – компанії мікропозик можуть звернутися в судові інстанції. При невиплаті боргу суд призначає конфіскацію майна або ж інші види компенсації витрат МФО, а також оплату судових витрат. Загалом, процес обійдеться досить дорого і гроші доведеться повертати в будь-якому випадку.

Тому йти на шахрайство при співпраці з МФО однозначно не варто. У будь-якому випадку боржник буде зобов’язаний виплатити певну суму з відсотками і штрафами, а в гіршому випадку, покрити всі витрати, пов’язані з проведенням судового процесу.

Як уникнути форс-мажорів

Гроші потрібні завжди, але потрібно досить відповідально підходити до процесу оформлення кредиту. Так, мікрофінансові організації готові дати його практично відразу, але потрібно оцінити наявний відсоток. Якщо потрібна велика сума і на тривалий термін, то брати позику в МФО не те, що невигідно, це навіть критично для бюджету. При позику в 5 000 грн і при стандартній ставці в 3% (рідко коли можна знайти менше без комісій), вийде 150 грн в день, і 1050 грн в тиждень. Погодьтеся, це досить багато. Тому при необхідності в великих позиках краще розглянути варіант їх отримання в банках. Багато банківські організації видають кредитні або універсальні карти з певним лімітом коштів, якими можна користуватися під цілком помірний щомісячний відсоток.

Якщо ж потрібно 500-1000 грн на пару днів, то для бюджету це не критично. Переплата при стандартному відсотку становитиме всього 30 грн в день (за 1000 грн), і чим швидше клієнт виплатить таку позику, тим дешевше він обійдеться. Головне, вибирати варіант з можливістю дострокового погашення без штрафів і комісій.

Перед тим як брати кредит потрібно розглянути всі варіанти. Іноді позику під високий відсоток буває більш вигідним, ніж під низький, але супроводжуваний різноманітними комісіями. Тому потрібно уважно розрахувати фактичну суму переплати.

У чому полягає небезпека мікрокредитів

Перше, чим небезпечні мікропозики – це їх доступність. Отримати гроші можна як готівкою, так і на карту тільки при наявності паспорта та ідентифікаційного коду. Тому багато хто намагається скористатися такою можливістю, а тільки потім починають вникати в умови договору.

Більшість МФО пропонують варіант оформлення кредиту в онлайн режимі. На сайтах таких організацій присутня онлайн калькулятор, за допомогою якого можна точно порахувати, скільки доведеться повернути коштів по закінченню терміну. Це дуже зручно, бо не доведеться гадати і приблизно розраховувати суму. А коли ви його оформленні кредиту дистанційно в особистому кабінеті стає доступна інформація про всі фінансові рухах, тому дізнатися, скільки і коли потрібно платити, можна без дзвінка консультанту або особистого візиту в офіс.

Варто спочатку розраховувати свої фінансові можливості і не піддаватися на привабливі провокації. Якщо є варіант обійтися без мікрокредитів, то бажано їх уникати. Якщо ж такого варіанту немає, не потрібно брати великі суми в борг, переплата за користування коштами буде дуже велика.

Що таке мікропозик? Чим вони небезпечні? Хто їх видає?
5
(1 гол-в)

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Finhub — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

Finhub — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

0
Moneyveo — відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки

Moneyveo — відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки

0
Ваша Готивочка – условия по онлайн кредитам, выгодные или нет?

Ваша Готивочка – условия по онлайн кредитам, выгодные или нет?

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *