Як і коли можна говорити про списання боргів за кредитом

На даний момент часу існує і діє закон про списання боргів за кредитами. Згідно з постановою від 2010 року, фінансові організації здійснюють списання заборгованостей, які є безнадійними. Але само собою, банки не поспішають це доносити до відома клієнтів. Позика може бути давно і благополучно списаний, а боржнику продовжують приходити повідомлення з вимогами виплатити всю суму в повній мірі.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Коли можна розраховувати на списання

З’ясовуючи питання, чи може банк списати борг по кредиту, потрібно враховувати, що даний закон діє тільки на позики, визнані безнадійними. До цієї категорії відносяться нецільові споживчі позики, взяті без забезпечення.

Коли виникає заборгованість, банк вживає всіх можливих заходів для того, щоб повернути гроші, але якщо це неможливо, він його списує, але не ознайомлює про це позичальника. Єдиним варіантом, як дізнатися, списаний чи борг по кредиту, є звернення до суду і оформлення позову з запереченням про стягнення кредитної заборгованості, в який потрібно обов’язково внести вимогу про перевірку інформації про можливе списання.

Щоб була проведена процедура списання позички, необхідна відповідність ряду вимог:

  1. У позичальника немає ніякого прибутку, з якої може стягуватися заборгованість згідно з рішенням суду.
  2. Господарська діяльність боржника визнано незадовільною.
  3. Повністю відсутнє майно, яке може бути реалізовано в рахунок погашення позики.

Види списання заборгованості

Списання позик здійснюється за давністю. Через скільки років списується борг по кредиту зазначено в статті 257 Цивільного Кодексу, і цей термін становить 3 роки. Його обчислення проводиться з дати останнього платежу. Тобто, якщо за 3 роки фінансова організація або колекторська компанія не змогла знайти можливості погашення позики, вона не має права вимагати погашення.

Часткове списання згідно з домовленістю між банком і позичальником. Якщо фінансовий стан боржника не дозволяє погасити кредит, відсотки і штрафи в повній мірі, але позичальник йде на контакт з фінансовою організацією, можна шляхом мирної домовленості досягти часткового списання позички. В даному випадку потрібно надати документи, в яких відображено складний фінансовий стан.

Часткове списання боргу колекторами. Колекторська компанія може здійснити часткове списання боргів за кредитами фізичних осіб. Купівля боргів проводитися за 20-30% від їх загальної вартості, відповідно така організація зацікавлена ​​в домовленості і повернення хоча б частини заборгованості. При правильно побудованому спілкуванні з колекторами про таких поступках цілком можна домовитися.

Списання штрафів і відсотків. Інформація, через який час списується борг по кредиту, має один цікавий нюанс. Термін давності, який застосовується до штрафів і відсоткам, зовсім інший і становить 1 рік. До того ж, обсяг штрафів не може становити більше 50% від загальної суми тіла позики. Після закінчення одного року з моменту останнього платежу банк не може вимагати погашення нарахованих штрафів і відсотків.

При зверненні до юристів з питанням, чи можна списати борг по кредиту, фахівці можуть порадити кілька варіантів здійснення такого заходу. Але для цього у позичальника повинна повністю бути відсутнім прибуток і майно.

Випадків, коли банк пробачив борг по кредиту досить багато, але для цього знадобиться кваліфікована юридична допомога. Фінансові організації не афішують таку можливість, і щоб домогтися списання доведеться докласти багато сил, а також заручитися підтримкою компетентного фахівця.

Як і коли можна говорити про списання боргів за кредитом
4.3
(4 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Vistacredit - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Vistacredit
100-100000грн под 0%
Перейти Обзор
Кредит Каса - огляд умов і швидкості видачі грошей!
Кредит Каса
400-10000грн под 0.01 %
Перейти Обзор
УкрПозика – швидкі позики на карту
УкрПозика
300-15000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Credit365 —  відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Credit365
Перейти Обзор
Global Credit - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Global Credit
Перейти Обзор
Ccloan - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ccloan
Перейти Обзор