Що таке економія і в чому її суть?

Що таке економія? Кожен з нас зустрічався з таким поняттям. По суті, це раціональне використання коштів і їх цільовий розподіл. Якщо гроші витрачати безсистемно, то в результаті спостерігається їх глобальна нестача навіть для найбільш нагальних потреб. Тому з цим питанням людина стикається відразу, як тільки у з'являються власні кошти. Фактично, ми вчимося правильно витрачати фінанси з самого дитинства, і один з перших прикладів - накопичення на яке-небудь придбання, яке не можна дозволити собі відразу.
Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Що таке економія виправдана?

Маючи на руках обмежену кількість грошей, необхідно завжди розраховувати, як їх розподілити. В першу чергу кошти йдуть на нагальні потреби, такі як оплата комунальних рахунків і інших необхідних витрат, покупка продуктів, а також раніше заплановані придбання. Якщо цю схему порушити, то ви почнете використовувати кошти не для своєї цілі, що негативно позначиться на якості життя. Борг по рахунках буде рости, через спонтанного придбання речей доведеться купувати дешеві продукти, і в подальшому відмовляти собі багато в чому для заповнення перевитрати.

Люди, які не вміють економити, часто потрапляють в кредитну кабалу. Вони беруть спочатку один займ, витрачають кошти, не враховуючи необхідність його погашення, а потім їм доводиться отримувати ще одну позику для оплати відсотків по першій. В результаті борги накопичуються як сніжний ком і єдиний варіант від них позбутися – навчиться економити.

Це не означає, що потрібно собі у всьому відмовляти. Досить підрахувати, скільки грошей і на що потрібно, і не виходити за рамки виділеного бюджету. Купувати можна не особливо дорогі, але якісні речі. Те ж саме можна сказати і про продукти, а великі витрати планувати завчасно і відкладати щомісяця на них певну суму грошей. Кошти, необхідні на погашення обов’язкових виплат, залишаються недоторканними і витрачаються тільки на певні цілі. Залишок же розподіляється за власним бажанням, а частина грошей з нього відкладається на непередбачені потреби.

Орієнтовна схема розподілу бюджету:

  • визначення суми, необхідної для погашення квартплати або комунальних платежів;
  • визначення суми, необхідної для забезпечення щоденних потреб (проїзд, поповнення телефону, обіди і т.д.)
  • розрахунок коштів на покупку продуктів;
  • планування обов’язкових покупок;
  • виділення суми на розваги;
  • виділення суми, яку потрібно відкласти на непередбачені витрати;
  • розподіл залишку.

Дотримуючись цих нехитрих правил, можна навчитися ефективно заощаджувати кошти. Це необхідно для того, щоб не брати гроші в борг у знайомих і не користуватися кредитами.

Що таке економія невиправдана?

Занадто захоплюватися економією теж не варто. Іноді люди, які прагнуть до накопичення коштів, починають обмежувати себе в усьому і робити покупки, які не можна назвати раціональними. Це в першу чергу стосується якості життя. Дешеві продукти не завжди відповідають вимогам, в результаті від такого, хоч і економного по грошах, але абсолютно не корисного для організму харчування, доведеться потім витрачатися на лікарів і ліки, а це передбачає чималі суми.

Те ж саме можна сказати і про покупку дешевих речей. Одяг невідповідної якості рідко коли переживає один сезон, побутові прилади виходять з ладу і вимагають заміни, а автомобіль, куплений з рук, потребує постійного ремонту, що з’їдає значну частину бюджету.

Тому така економія не може вважатися раціональною. Для компенсації витрат на виправлення ситуації знадобитися набагато більше коштів, ніж при початковій покупці якісної продукції.

Економія – це не просто зменшення витрат. Це грамотне витрачання коштів з урахуванням наявних обов’язкових платежів і необхідності виходити з певної суми. Тому вона повинна бути доцільною в першу чергу, а вже в другу – спрямованої на зменшення витрат.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Ccloan - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ccloan
100-15000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Credit365 —  відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Credit365
500-20000грн под 0,90%
Перейти Обзор
Ultracash - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ultracash
500-4000грн под 0,88%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Дінеро - відгуки, умови кредиту, повернення. Простими словами про складне.
Дінеро
Перейти Обзор
Eurogroshi (Єврогроші) — огляд компанії, покрокова інструкція, відгуки користівачів, недоліки
Eurogroshi
Перейти Обзор
SOS CREDIT- відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
SOS Credit
Перейти Обзор