Що таке дефолт і що трапиться з кредитом?

Основна частина українців мають кредити, тому багатьох цікавить питання про те, що буде в разі дефолту. У більшості людей слово “дефолт” асоціюється з величезною кризою 1998 року, коли безліч людей не могли виплатити кредити. Хтось вважає, що це дуже добре, тому що є можливість позбавиться від боргу, хоча це абсолютно не так. Що таке дефолт? У чому переваги і недоліки для позичальників? Як виплачується кредит в разі дефолту?

Що таке дефолт і в чому його особливості?

Після того, як позичальник бере кредит, звичайно, він сподівається, що виплатить його згодом. Але бувають випадки, коли вже немає можливості повернути борг і навіть вносити щомісячні платежі. Причини неплатоспроможності можуть бути різні – хвороба, яка не дасть вам працювати в майбутньому або ж втрата роботи (з причин, не залежних від вас – скорочення, наприклад). Як тільки стає зрозуміло, що ви не можете постійно платити внески, необхідно обговорити своє становище з банком. Ви зможете зрозуміти, наскільки велика проблема і чи є можливість з нею впоратись.

Дефолтом називають ситуацію, коли позичальник не може виплатити кредит з тих чи інших причин. З англійської мови “дефолт” перекладається як “невиконання зобов’язань”, тому що позичальник не дотримується умов договору кредитування. Стан дефолту оголошується кредитором і від того, наскільки серйозні причини у позичальника невиплати кредиту, залежать і дії банку.

Необхідно розуміти, що в будь-якому випадку (при дефолті або банкрутстві самого банку) вам доведеться повертати борг. Немає жодної причини, через яку ви зможете позбутися позики в банку.

Дефолт може трапиться з будь-ким – фізичною особою або юридичною компанією. У деяких випадках, це трапляється і з державами, які занурюються в борги.

Ще до 2014 року дефолт міг статися тільки з країною, а не людиною, але з цього часу все інакше. Тепер, навіть якщо вся держава оголосить себе банкрутом, боржник все одно буде виплатити свої борги – внутрішні або міжнародні кредити.

Види і особливості виплати кредиту при дефолті

Технічний дефолт може трапиться, якщо позичальник в даний момент не має коштів, але з часом у нього з’явиться можливість заплатити борг. Значить, по суті він зможе виконати умови договору, але пізніше. Це стосується, наприклад, скорочення заробітної плати, через що боржник не можете щомісяця вносити потрібну суму. Технічний дефолт не є початком банкрутства, по ньому найчастіше людина може повертати гроші, але періодично і на інших умовах. Саме тому кредитори або банк при початку процедури дефолту переглядають умови договору.

Другим типом дефолту є такий, при якому позичальник взагалі не зможе заплатити борги. У цій ситуації вже йде мова про те, що незабаром людина оголосить себе банкрутом.

Особливістю і перевагою дефолту боржника є те, що навіть при крайньому випадку людина повинна буде повернути ту суму, яку взяв. Банк не може змінити суму кредиту, хоча в деяких випадках можуть змінитися відсотки.

Якщо ви відмовляєтеся платити кредит, то банк може спочатку самотужки розв’язувати проблему. Це стосується дзвінків, повідомлень про заборгованість та офіційних листів. Якщо це не подіє, а позичальник ніяк не виходитиме на зв’язок або співпрацювати з банком, то вони передадуть справу до суду.

Найчастіше процес повернення кредиту в разі дефолту виглядає так:

  • Згідно з судовим рішенням на умовах загальної домовленості, позичальник знаходить кошти для виплати кредиту.
  • Кредитор описує заставне майно, якщо воно було, а потім продає його на аукціоні на користь банку.
  • Оплата кредиту може погашатися за рахунок заробітної плати, яку отримує боржник.

Потрібно розуміти, що після такої процедури малоймовірно, що людина отримає ще один кредит в цьому банку або будь-якому іншому. Процедура дефолту дуже погано відіб’ється на кредитній історії.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Милоан – онлайн кредит без скрытых комиссий

Милоан – онлайн кредит без скрытых комиссий

0
Що таке реструктуризація і як проходить процедура?

Що таке реструктуризація і як проходить процедура?

0
Groshitobi — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

Groshitobi — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *