Що таке дефолт і що трапиться з кредитом?

Більшість українців мають кредити, тому багатьох цікавить питання про те, що буде з ними в разі дефолту. У більшості українців це слово асоціюється з величезною кризою 1998 року, коли безліч людей не могли виплатити кредити. Хтось вважає, що це дуже добре, тому що є можливість позбавиться від боргу. Насправді це абсолютно не так. Що таке дефолт? У чому його переваги та недоліки для позичальників? Як виплачується кредит в разі дефолту? Спробуємо знайти відповіді.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Що таке дефолт і в чому його особливості

Після того, як позичальник отримує кредит, звичайно, він сподівається, що виплатить його згодом. Але бувають випадки, коли вже немає можливості повернути борг і навіть вносити щомісячні платежі. Причини неплатоспроможності можуть бути різні – хвороба, яка не дасть вам працювати в майбутньому, або ж втрата роботи (з причин, що не залежать від вас – скорочення, наприклад). Як тільки стає зрозуміло, що ви не можете постійно платити внески, необхідно обговорити своє становище з банком. Ви зрозумієте, наскільки велика проблема та чи є можливість з нею впоратись.

Дефолтом називають ситуацію, коли позичальник не може виплатити кредит з тих чи інших причин. З англійської мови «дефолт» перекладається як «невиконання зобов’язань», тому що позичальник не дотримується умов договору кредитування. Цей стан оголошується кредитором і від того, наскільки серйозні причини у позичальника невиплати кредиту, залежать і дії банку. А Вікіпедія пояснює дефолт, як відмову від кредитних зобов’язань і ставить поряд з терміном «банкрутство».

Необхідно розуміти, що у будь-якому випадку (при дефолті або банкрутстві самого банку) вам доведеться повертати борг. Немає жодної причини, через яку ви зможете позбутися позики в банку.

Дефолт може трапиться з будь-ким – фізичною особою або юридичною компанією. У деяких випадках, це трапляється і з державами, які занурюються в борги.

Ще до 2014 року дефолт міг статися тільки з країною, а не людиною, але зараз все інакше. Тепер, навіть якщо вся держава оголосить себе банкрутом, боржник все одно має виплатити свої борги – внутрішні або міжнародні кредити.

Види і особливості виплати кредиту при дефолті

Технічний дефолт може трапиться, якщо позичальник в даний момент не має коштів, але з часом у нього з’явиться можливість заплатити борг. По суті він зможе виконати умови договору, але згодом. Це стосується, наприклад, скорочення заробітної плати, через що боржник не можете щомісяця вносити потрібну суму. Технічний дефолт не є початком банкрутства, по ньому найчастіше людина може повертати гроші, але періодично і на інших умовах. Саме тому кредитори або банк з початком процедури дефолту переглядають умови договору.

Другим типом є такий, за якого позичальник взагалі не зможе платити борги. У цій ситуації вже йде мова про те, що незабаром людина оголосить себе банкрутом.

Особливістю та перевагою дефолту боржника є те, що навіть при крайньому випадку людина повинна буде повернути ту суму, яку взяла, і не більше. Банк не може змінити суму кредиту, хоча в деяких випадках можуть змінитися відсотки.

Якщо ви відмовляєтеся платити кредит, то банк спробує спочатку самотужки розв’язувати проблему. Це стосується дзвінків, повідомлень про заборгованість та офіційних листів. Якщо це не подіяло й позичальник не виходить на зв’язок або уникає співпраці з банком, фінансова установа передає заборгованість іншій компанії, що спеціалізується на стягненні заборгованостей, або самотужки звертається до суду.

Найчастіше процес повернення кредиту в разі дефолту виглядає так:

  • Згідно з судовим рішенням на умовах загальної домовленості позичальник знаходить кошти для виплати кредиту.
  • Кредитор описує заставне майно, якщо воно було, а потім продає його на аукціоні на користь банку.
  • Оплата кредиту може погашатися за рахунок заробітної плати, яку отримує боржник.

Потрібно розуміти, що після такої процедури малоймовірно, що людина отримає ще один кредит в цьому банку або будь-якому іншому. Тож ця процедура дуже погано відіб’ється на кредитній історії.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

ШвидкоГроші - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
ШвидкоГроші
600 - 10 000грн под 2%
Перейти Обзор
Милоан – онлайн кредит без скрытых комиссий
Милоан
500-12000грн под 0.01%
Перейти Обзор
MyCredit — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки
MyCredit
100-6000грн под 1,6%
Перейти Обзор
Отзывы
Владимир

Отрицательная все это фигня как выдавали кредиты так и дают при дефолта!!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Paypong - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Paypong
Перейти Обзор
Качай Гроші - онлайн сервіс швидкого кредитування
Качай Гроші
Перейти Обзор
Catkredit - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Catkredit
Перейти Обзор