Що потрібно знати про валютні кредити в Україні?
Валютні кредити сьогодні не користуються високою популярністю, як це було кілька років тому. Отже, при оформленні позики дуже часто у клієнтів банків виникає питання - чи варто брати валютні кредити в Україні?
Сучасна система кредитування поступово виходить з кризи. Для оформлення позики до клієнтів виставляється не так багато вимог, умови Договорів стали лояльнішими, а також значно знизилися процентні ставки. Але, валютні кредити отримати сьогодні все також непросто в силу наступних обставин: фізичним особам заборонено оформляти валютні кредити. Таким чином, отримати позику в банку в іноземній валюті можуть тільки суб'єкти юридичної діяльності.
Борг в іноземній валюті: платити чи ні?
Якщо у вас є непогашений кредит в іноземній валюті, платити його потрібно обов’язково! Вам не вдасться ліквідувати заборгованість шляхом обґрунтування економічної кризи в країні. Крім цього, банк не цікавить те, що зарплату ви отримуєте в національній валюті.
Після кризи в 2013 році деякі позичальники постаралися в судовому порядку оскаржити необхідність виплати валютних кредитів. Але, переведення боргу в гривневий еквівалент був можливий тільки в наступних випадках:
-
- У Договорі по кредиту вказується те, що позичальник може здійснювати виплати в гривні.
- Якщо у кредитної компанії немає ліцензії на використання іноземної валюти, виплату боргу можна відстрочити або взагалі не проводити.
У всіх інших випадках позичальник повинен виплачувати борг в повній мірі. Це ж стосується і іпотеки.
Реструктуризація борга
Якщо у вас виникли тимчасові фінансові складнощі, можна звернутися в банк з проханням надати вам реструктуризацію по кредиту. Для цього позичальник повинен дотримуватися такої послідовності дій:
-
- Необхідно подати заяву на реструктуризацію.
- Вкажіть номер Договору, суму заборгованості, причину несплати і джерела доходу.
- На момент подачі заяви варто частково внести оплату. Це допоможе запевнити керівництво банку в тому, що ви будете робити встановлені виплати.
Після передачі заяви співробітнику банку, протягом певного часу вам буде надано відповідь. Таким чином, все що залишається – просто знайти необхідну суму для погашення реструктуризованого заборгованості.
Добавить комментарий