Чи можливий виїзд за кордон, якщо є незакритий кредит
Життєві ситуації бувають різними. Часом, щоб купити побутову техніку, зробити ремонт або просто поїхати відпочити потрібно оформити кредит у банку або в іншій мікрофінансовій компанії. Але не завжди є можливість виплатити борг в строк. У зв’язку з цим можуть виникнути певні проблеми, що спричинить за собою нарахування додаткових комісій, штрафів, пені та навіть подачу позову до суду.
Чи можна виїхати за кордон якщо є кредит? Щоб не виникало такої проблеми, варто заздалегідь, ще до підписання кредитного договору, проконсультуватися з фахівцями і реально оцінити свої можливості. Але, в житті не все завжди гладко. У цій статті ретельно розглянемо, чи існує заборона на виїзд за кордон боржникам та як уникнути цієї крайньої міри.
Чи зможе боржник виїхати за межі країни
Якщо вам необхідно виїхати за кордон, варто попередньо розглянути всі можливі ситуації, які можуть стати на заваді вашим намірам. Про це необхідно подумати наперед, оскільки вас можуть не пропустити на посадку в аеропорту, а ви лише втратите час та гроші.
На сьогодні існують такі причини, через які українця можуть не випустити за кордон у 2020 році можна узагальнити наступним чином:
- Громадянам, які мають доступ до державної таємницею, виїзд за кордон може бути обмежений.
- Люди, яких осуджено за кримінальні злочини або хто має підписку про невиїзд через розгляд відносно нього кримінальної справи.
- Ті, хто перебувають під адміністративним наглядом Національної поліції.
- Українці, хто уникає виконання зобов’язань, які виникли за рішенням суду.
Як бачите, лише останній пункт можна прив’язати до кредиту. Отже, при наявності непогашеної заборгованості виїхати звичайно ж можна, але необхідно знати, як це зробити. Як дізнатися чи можу я виїхати за кордон з України? Для початку необхідно враховувати наступні важливі моменти:
- Наявність кредиту в банку або в МФО не є приводом для заборони залишати межі країни. Підставою є тільки прострочення платежів і якщо таке рішення було ухвалено в судовому порядку. Таким чином, якщо ви справно вносите обов’язкову щомісячну плату, вам ніхто не зможе заборонити виїжджати за кордон.
- Варто заздалегідь ознайомитися з умовами кредитного договору. У більшості випадків в цьому документі вказується те, що кредитор не має ніякого права вводити клієнта в певні обмеження. Отже, якщо немає відповідного судового рішення, ви можете сміливо купувати квиток на літак. Навіть значна заборгованість не є приводом для заборони виїжджати за межі України.
- Якщо є рішення суду про невиїзд за кордон, це не говорить про те, що ви повністю невиїзні. Варто звернутися до правозахисників, які допоможуть опротестувати рішення суду і зроблять ваш виїзд можливим.
Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що встановити заборону на виїзд позичальника за межі країни можна тільки в судовому порядку. В іншому випадку, якщо банківські співробітники або колектори лякають вас тим, що ви не зможете виїхати закордон, якщо не сплатите заборгованість – можете не звертати на ці погрози жодної уваги.
Як дізнатися, чи є заборона на виїзд за кордон
Після того, я к основні держані реєстри України було оцифровано, дізнатися, чи є прізвище у «чорному списку» українців, яким заборонено виїзд, досить легко. Найпростіший шлях – перевірити статус громадянина в Опендатабот. Через нього варто перевірити своє прізвище у наступних реєстрах:
- боржників за аліментами;
- заборгованостей перед Державною податковою адміністрацією України та державним бюджетом;
- осіб, які перебувають у розшуку.
Опендатабот доступний в усіх найбільш популярних в Україні месенджерах, а на обробку запита уходить менше хвилини. Тож і відповідь ви отримаєте якнайшвидше.
Інший варіант – подати особистий запит безпосередньо до Державної прикордонної служби. Такий запит вважається зверненням щодо персональних даних, тому робити його потрібно особисто, або за допомогою листування у формі, яка визначена ДПСУ. Знайти цю форму, як і адресу для звернення, можна на офіційному сайті прикордонників.
Як покинути країну на законних підставах при наявності неоплаченого кредиту
Для того, щоб виїхати за кордон при наявності неоплаченого кредиту, необхідно мати дозвіл. Найправильніший і простий варіант – це повне погашення кредиту. Але, не завжди це доступно, оскільки взяти гроші дуже часто просто немає де.
У тому випадку, якщо зібрати необхідну суму немає можливості, можна скористатися наступними рекомендаціями:
- По-перше, уточніть в банку, з якою заборгованістю не випускають за кордон. Для цього необхідно звернутися в банк з метою роз’яснення всієї необхідної інформації. Після того, як все стане зрозуміло, варто спробувати рефінансування кредиту. По суті, це оформлення повторного запозичення за для погашення наявної. Після такого рішення виїзд закордон вам буде розблокований.
- Реструктуризація боргу дозволить продовжити термін виплати позики і зробить щомісячний внесок значно менше. Крім цього, нарахування відсотків буде призупинено і вам потрібно буде виплачувати чітко фіксовану суму.
- Можна звернутися в мікрофінансову компанію, де кредити видаються у невеликому обсязі. Таке кредитування є досить вигідним, бо відсоток переплати тут невисокий, а грошові кошти видаються позичальникам без довідок про доходи, поручителів і заставного майна. Також, для оформлення онлайн заявки вам необхідно буде пред’явити мінімальний пакет документів (паспорт громадянина України та ідентифікаційний код).
Якщо ви вирішили виїхати за кордон на роботу, можна домовитися з роботодавцем про те, що він зробить виплату вашого кредиту. Така практика цілком можлива. Для цього необхідно оформити спеціальний договір, де будуть прописані всі умови такого співробітництва. Після погашення кредиту, співробітник буде виплачувати борг новому кредитору зі своєї зарплати.
Таким чином, якщо гостро стає питання, з якою заборгованістю не випускають за кордон і чи є взагалі можливість виїхати, відповідь тут однозначна – звичайно ж можна! Тільки для цього необхідно заздалегідь розглянути всі можливі нюанси і вжити необхідних заходів.
Добавить комментарий