Як правильно розрахувати мінімальну пенсію в Україні?

Пенсіонери - особлива категорія населення, яка вважається однією з найчисельніших в Україні. Отже, мінімальна пенсія в Україні 2019 - це тема, яка сьогодні є максимально обговорюваної. Дане питання цікавить не тільки осіб пенсійного віку, але і тих людей, чий вік є максимально наближеним до цієї позначки. Сьогодні розмір мінімальної пенсії становить 1497 грн.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Щоб розрахувати розмір пенсійних виплат, використовується спеціально розроблена система розрахунків. Але, основною підступ полягає в тому, що немає єдиного пенсійного калькулятора, який би виробляв підрахунок в автоматичному режимі. Важливо розуміти, що є особливі категорії людей, розрахунок пенсії яких проводиться в індивідуальному порядку, це:

 • Медики.
 • Інваліди.
 • Підприємці.
 • Поліцейські.
 • Шахтарі.
 • Учасники АТО і так далі.

Крім цього, визначеними законодавчими актами регулюються види пенсій:

 • По інвалідності.
 • По втраті годувальника.
 • По досягненню пенсійного віку.

Розмір пенсійних виплат по інвалідності

Люди, що мають першу, другу або третю групу інвалідності також можуть отримати пенсійні виплати. На розмір пенсії значно впливає наявність трудового стажу. При цьому, не має значення, коли людина стала інвалідом – до виходу на роботу або під час трудової діяльності.

Що стосується процентного співвідношення груп інвалідності та розміру пенсійних виплат за віком, даний показник наступний:

 • I гр – 100%.
 • II гр – 90%.
 • III гр – 50%.

Достроковий вихід на пенсію також регулюється такими факторами, як вік, група, причина повної або часткової втрати працездатності, висновок медичної експертизи.

Пенсійні виплати у зв’язку з втратою годувальника

Соціальна пенсія в Україні може надаватися членам сім’ї, які втратили єдиного годувальника і не мають можливості працювати. Однак, померлий годувальник повинен мати страховий стаж, який відповідає третьої групи інвалідності.

У тому випадку, якщо померлий годувальник був пенсіонером або учасником бойових дій, страховий стаж не враховується. Розмір пенсійних виплат даній категорії наступний:

 • 50% від загального розміру пенсії померлого на кожного члена сім’ї.
 • 100% для двох непрацездатних.
 • Дітям-сиротам нараховується пенсія відповідно до вікових показниками кожного з батьків.

Нарахування пенсійних виплат проводиться однією сумою для всіх членів сім’ї. У тому випадку, якщо один з непрацездатних людей хоче отримувати виплати окремо, йому необхідно подати заяву до відповідних органів.

Якщо непрацездатний член сім’ї досяг пенсійного віку, виплати йому нараховуються довічно. Що стосується часткової непрацездатності, тут виплати нараховуються тільки на певний період.

Пенсійні виплати за віком

Сьогодні пенсія в Україні розраховується за єдино встановленою формулою. Однак, розмір виплат для кожної окремої людини буде індивідуальним. Ця цифра залежить від страхового стажу, розміру зарплати, податкових зборів і так далі. Крім цього, у зв’язку з певними реформами, до основної пенсії можуть розраховувати надбавки, доплати та підвищення.

Необхідний стаж для пенсії в Україні для чоловіків і для жінок становить 35 років і 30 років відповідно. Крім цього, за кожний наступний рік до стажу пенсіонер має право на надбавку у розмірі одного відсотка від встановленої суми пенсії.

Що стосується ситуації на сьогоднішній день, Кабінетом Міністрів України було затверджено значне підвищення пенсійних виплат з 1 липня 2019 року. Це обумовлено тим, що Бюджет країни дозволяє зробити таке підвищення. Отже, пенсіонери, стаж яких становить 30 років у жінок і 35 років у чоловіків можуть розраховувати на виплати в розмірі 2000 грн. і вище.

Що враховується при розрахунку стажу?

З таблицею пенсійного віку для жінок і для чоловіків можна ознайомитися на офіційному сайті ПФ. Що стосується страхового стажу, спочатку було передбачено, що цей показник включає в себе тільки роки, які пройшли на офіційній роботі, тобто виключно «біла» зарплата. При цьому декретну період не враховувався. Але, після проведення пенсійної реформи, було вирішено, що і декретна відпустка буде входити в загальний робочий стаж.

Крім цього, пенсійний стаж включає в себе наступне:

 • Денна форма навчання у вищому навчальному закладі на бюджеті.
 • Період декрету і догляд за дитиною до 6 років.
 • Підприємці, які працюють за спрощеною системою оподаткування.
 • Військовослужбовці.

Мінімальний пенсійний вік жінок в Україні складає 60 років. Але, в силу певних показників, він може бути значно знижений. Що стосується чоловіків, представники сильної статі в 2019 році зможуть піти на пенсію з 65 років.

Українське законодавство побудоване таким чином, що самостійно розрахувати розмір пенсійних виплат досить проблематично. Якщо ви маєте стаж 15 років, розмір пенсії може бути дуже різним. Це залежить від певних факторів, які враховуються при складанні індивідуальної формули.

При подачі заяви, фахівці рекомендують вказувати не той період, коли ви мали найвищу зарплату, а ті роки, коли ваші виплати були максимальними в порівнянні з іншими жителями країни. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на те, що пенсійні виплати вам будуть нараховані в максимально можливому обсязі.

Щоб при досягненні пенсійного віку мати можливість отримувати максимально доступні соціальні виплати, варто подбати про своєчасне офіційному працевлаштуванні. Це дуже важливо, тому що при нарахуванні пенсії насамперед береться до уваги офіційна заробітна плата і розмір виплат, які утримуються із загальної суми «білого» окладу.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Кредит Каса - огляд умов і швидкості видачі грошей!
Кредит Каса
400-10000грн под 0.01 %
Перейти Обзор
Moneyboom - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Moneyboom
250-4000грн под 1,75%
Перейти Обзор
Бистрозайм - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Бистрозайм
500-15000грн под 0%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Cashup - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Cashup
Перейти Обзор
Як отримати кредит в компанії Mister Cash
Mister Cash
Перейти Обзор
Quickmoney - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Quickmoney
Перейти Обзор