Що робити при втраті паспорта громадянина України?

Паспорт - це один з основних документів, які є у людини. У разі втрати документа, що підтверджує особу, відразу виникає безліч труднощів: неможливо купити квиток, отримати необхідну довідку, взяти кредит в банку і взагалі підтвердити те, що ви є саме тією людиною, за яку себе видаєте.

Таким чином, щоб не зіткнутися з різного роду неприємностями, в даній статті виникає необхідність розглянути те, що робити при втраті паспорта. Без цього важливого документа життя просто зупиняється.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Куди звертатися?

Дуже часто виникає питання – Що робити якщо загубив паспорт? Насамперед необхідно подати заяву до компетентних органів. В Україні видачею паспортів займається Міграційна служба за місцем проживання або реєстрації. Отже, при втраті або крадіжці паспорта необхідно написати заяву саме в це відомство.

Але, не варто забувати про те, що ситуації бувають різні. Якщо паспорт все ж вкрали, варто залучити поліцію. Тут важливо відзначити, що необхідно подавати заяву саме в тому місці, де була виявлена ​​пропажа документа. Після цього, співробітник правоохоронних органів повинен видати довідку та документ, який буде підтвердженням того, що розпочато кримінальне розслідування. Якщо паспорт загублений, то громадянину України буде надана тільки довідка загальноприйнятого зразка.

Варто також брати до уваги те, що на перевипуск документа, що підтверджує особу людини надається термін в один місяць. Якщо за цей період документ не відновлений, це може спричинити за собою штрафи та інші негативні наслідки.

Необхідні документи для відновлення паспорта

Відновлення паспорта в Україні передбачає необхідність надання певних довідок. Таким чином, для того, щоб отримати новий документ, вам необхідно буде зібрати такі документи:

  • Довідка з поліції про втрату або крадіжку паспорта.
  • Підтвердження місця реєстрації.
  • Свідоцтво про шлюб або про розлучення.
  • Свідоцтво про народження дітей.
  • Квитанція про сплату адміністративного збору або довідка, яка звільняє вас від цього.
  • Довідка про постановку на облік (при необхідності).

На час видачі нового паспорта компетентні органи повинні видати людині довідку, яка буде тимчасовим підтвердженням його особистості. Тут також варто відзначити, що на видачу нового документа Законодавство передбачає 20 днів. Отже, протягом цього періоду вам повинні видати новий документ.

У тому випадку, якщо ви не знаєте, як відновити паспорт України не за місцем прописки або вам відмовлено у видачі даного документа, варто проконсультуватися з юристом. Це обумовлено тим, що такі дії з боку правоохоронних органів є незаконними.

Як жити без паспорта?

Як було зазначено раніше, на час відновлення документа, вам буде надано тимчасове посвідчення особи, яким ви зможете користуватися протягом тридцяти днів. У тому випадку, якщо ви не відновили паспорт протягом дванадцяти місяців, ця довідка буде вважатися недійсною.

Що стосується ситуації, коли людина знайшла свій старий паспорт до того моменту, як оформлений новий, варто негайно повідомити про це до Міграційної служби. В такому випадку випуск нового документа буде припинений.

Якщо ви вирішили оформити не класичну книжку, а ID-карту, пакет документів буде трохи відрізнятися. Цю інформацію необхідно уточнити у відповідному відомстві.

Що робити при втраті паспорта громадянина України?
1
(1 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем
Нові Кредити
500-7000грн под 2,50%
Перейти Обзор
Кредитплюс – онлайн сервіс швидких позик
Кредитплюс
500-10000грн под 0,01%
Перейти Обзор
Заплатка - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Заплатка
500-3000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Paypong - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Paypong
Перейти Обзор
Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем
Нові Кредити
Перейти Обзор
Zecredit - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Zecredit
Перейти Обзор