Які наслідки від не виплаченого кредиту?

Коли виникає велика прострочення по кредиту, що робити і чим це загрожує, починає хвилювати кожного боржника. У банківському договорі зазвичай вказується, що якщо в обумовлений термін не було внесено обов'язковий платіж, у позичальника є від 3 до 5 днів, щоб його здійснити. За цей період штрафи нараховуватися не будуть, він вважається пільговим.

Якщо гроші так і не надійшли на рахунок банку, його співробітники починають цікавитися, чому він не виконує своїх зобов'язань, і попереджають, що через 5 днів справа буде передана до суду. Насправді все зовсім не так і в судові інстанції через 15 днів прострочення ніхто не звертається.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Реальні дії фінансових організацій

Звертатися банкам в суд вкрай невигідно, особливо якщо справа стосується нецільових кредитів на невеликі суми, виданих без забезпечення. Схема впливу на недбайливих позичальників зовсім інша.

Штрафні санкції

Перше, з чим стикається боржник після невиплати – це штрафи. Яка пеня за прострочення кредиту нараховується, зазначено в договорі, але в більшій частині випадків банк істотно завищує ставки і сума в результаті виходить зовсім інша, зазвичай в кілька разів більше, ніж можна навіть припустити. Це пов’язано з численними прихованими платежами, тому перед тим, як брати позику, потрібно точно з’ясувати у консультанта, чим загрожує прострочення платежу по кредиту в найдрібніших подробицях, інакше величезний штраф може стати дуже неприємним сюрпризом.

Стандартно, подібна пеня становить від 0.5 до 1% від суми позики за кожен пропущений день. Але в ході нарахування штрафу одні і ті ж відсотки можуть застосовуватися кілька разів, або ж з’являться нові неустойки, про яких позичальник навіть і не знав. Це пряме порушення законодавства, але довести щось дуже складно. Розібратися в цьому можуть тільки юристи, добре орієнтуються в сфері банківського кредитування.

Постійні нагадування про прострочення

Після того як штраф вже нараховано, але позичальник так і не поспішає платити банку гроші, починається наступний етап впливу, який полягає в постійних дзвінках і листах з попередженням про судовий розгляд. Насправді суди через кредитні борги – досить рідкісне явище і звертається банк з позовом лише тоді, якщо сума чимала або ж позика була взята під заставу нерухомості або цінного майна. Арешт квартири за борги по кредиту – цілком реальне явище, якщо саме вона виступала в якості застави. Також для сплати заборгованості можуть заарештувати рахунки в інших банках, автомобіль, побутову техніку або будь-яке інше цінне майно, але тільки за рішенням суду.

Співробітники банку не залишають у спокої проблемного клієнта ні на хвилину. Йому можуть дзвонити по кілька разів на день, в тому числі і в позаурочний час з різних номерів телефону, надсилати листи як за місцем проживання, так і на роботу, і навіть звертатися до родичів, якщо боржник ніяк не реагує на попередження і не є в банк для вирішення ситуації.

Тому краще не затягувати з цією справою і самостійно звернутися в фінансову організацію. Зазвичай банки йдуть назустріч клієнтам, і дають можливість виплатити основний борг за позикою на пільгових умовах. Прострочений основний борг по кредиту – це сума заборгованості, яка не включає нарахованих відсотків і штрафів. При мирної домовленості з банком термін виплат істотно продовжується, відсотки зменшуються, а штрафи анулюються.

Якщо з’явилися прострочення по кредитах, що робити в даному випадку абсолютно зрозуміло, йти в банк і домовлятися, а не чекати, поки фінансова організація передасть борг колекторам.

Передача кредиту колекторській фірмі

Коли постійні нагадування на позичальника не діють, він не вживає жодних заходів для вирішення проблеми і прострочення платежу по кредиту не виплачується, борг передається колекторської компанії. Це дуже неприємно для боржника тому, що співробітники таких організації часто використовують абсолютно незаконні способи для отримання грошей. Це можуть бути навіть погрози як безпосередньо позичальнику, так і його родичам або знайомим.

Загалом, спілкуватися з колекторами дуже неприємно, і до того ж штраф за прострочення кредиту в даному випадку може збільшитися, колекторська компанія часто додає ще й свою пеню, що знову ж таки, незаконно.

Конфіскація майна

Якщо виникає прострочення по кредиту, чим загрожує невиплата потрібно знати в обов’язковому порядку. Якщо позика бралася під заставу будь-якого майна, судовий процес щодо його вилучення буде максимально спрощений для банку і здійснюється на підставі кредитного договору. Відразу після суду заставне майно буде заарештовано, а потім реалізовано з аукціону для погашення заборгованості.

При отриманні позики без застави, щоб оплатити як основну суму, так і штраф за прострочення платежу по кредиту, теж може бути використано майно позичальника. Арешт і конфіскація здійснюється також за рішенням суду, і ніяк інакше. Тому варто пам’ятати, що прострочення по кредиту наслідки може мати істотні, якщо не здійснювати платежі вчасно, можна втратити квартиру, машини або інших цінних речей.

Основні питання, що цікавлять позичальників

  1. Що є простроченням платежу по кредиту? Це невиплата в певний термін обов’язкового платежу, який може включати частину тіла позики і відсотки, тільки відсотки, а також різні щомісячні платежі, обумовлені в договорі.
  2. Які бувають прострочення? Прострочення поділяються на незначні (до 3 днів), ситуаційні (до 1 місяця), проблемні (до 3 місяців) і довгострокові (більше 3 місяців).
  3. Які наслідки невиплаченого кредиту? В першу чергу це штрафні санкції, за якими слід передача боргу колекторам або ж звернення до суду.
  4. Які заходи застосовуються, якщо проводиться стягнення боргу по кредиту через суд? В ході судового розгляду боржникові можуть бути призначені регулярні відрахування від наявного доходу для погашення заборгованості, а також конфіскація майна, якщо воно виступало в якості застави, або ж доходу у боржника немає.
  5. Чи можна відстрочити стягнення боргу за кредитним договором? Можна, якщо вчасно подати апеляцію. У будь-якому іншому випадку судове діловодство відстрочити неможливо і невиконання його умов загрожувати кримінальним покаранням.
Які наслідки від не виплаченого кредиту?
1
(1 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Finhub - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Finhub
1000-15000грн под 0,12%
Перейти Обзор
Експрес Фінанс — відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Експрес Фінанс
1000-50000грн под 0,75%
Перейти Обзор
Centro Credit - онлайн кредити на найвигідніших умовах
Centro Credit
500-15000грн под 1.65%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Ikapusta - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Ikapusta
Перейти Обзор
Koshelok - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Koshelok
Перейти Обзор
Ccloan - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ccloan
Перейти Обзор