Кому банк може продати борг за кредитом?

При тривалих невиплати по кредиту, через деякий час боржникові починають приходити повідомлення від абсолютно іншої організації, і виникає абсолютно резонне питання, хто вибиває борги по кредитах і наскільки це законно?

Якщо позичальник не йде на контакт зі співробітниками банку і не вживає ніяких заходів для вирішення проблеми, через 3 місяці борг передається колекторської компанії, яка і починає займатися “вибиванням” грошей. Відразу варто сказати, що при передачі боргів часто не дотримуються вимоги законодавства. Для того щоб дії колекторів були законними, банк повинен в обов’язковому порядку проінформувати клієнта про передачу заборгованості шляхом подання відповідного повідомлення з мокрою печаткою. Якщо повідомлення позичальник не отримував, то будь-які вимоги повернення коштів від третіх осіб є незаконними і порушують законодавство.

Варіанти передачі кредитних заборгованостей

Кому банк може продати борг за кредитом? В даному випадку є тільки два варіанти, або іншому банку, або ж колекторам. Перший варіант можливий тільки в рамках рефінансування за згодою клієнта. Процедура передбачає перекредитування в іншому банку, в ході якого всі права на заставне майно переходять до фінансової організації, що виділяє гроші на погашення вже наявного позики. Це хороший варіант зменшення кредитного навантаження, найменш проблематичний для боржників і дозволяє вирішити проблему із заборгованістю.

Другий варіант менш приємний. Після передачі боргу колекторській компанії на позичальника починають чинити постійний тиск, що полягає не тільки в отриманні регулярних нагадувань з вимогами повернення грошей і дзвінках, досить часто навіть у пізній час.

В даному випадку співробітники таких організацій можуть використовувати абсолютно різні методи, в більшій частині незаконні. Вони звертаються за місцем роботи, до друзів, родичів і просто знайомих, в загальному задіють будь контакти, наявні в їхньому розпорядженні. Також можливі візити додому з погрозами або вимогою підписати будь-які документи. Відповідно у позичальника виникає питання, борг по кредиту переданий колекторам, що робити в даному випадку і як себе вести?

В першу чергу не варто панікувати, якщо повідомлення з банку не було, будь-які дії співробітників цих компаній є незаконними. А якщо в хід пішли погрози та інші дії, що порушують законодавство, варто звернутися із заявою до правоохоронних органів, зазвичай після цього колектори стають більш адекватними.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Споживчий кредит: що це таке і з чим його їдять ?!

Споживчий кредит: що це таке і з чим його їдять ?!

0
Вся правда про МФО: так Вам допоможуть або обдеруть як липку ?!

Вся правда про МФО: так Вам допоможуть або обдеруть як липку ?!

0
Как рассчитать минимальный стаж для выхода на пенсию в Украине?

Как рассчитать минимальный стаж для выхода на пенсию в Украине?

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *