Кому банк може продати борг за кредитом?

При тривалих невиплати по кредиту, через деякий час боржникові починають приходити повідомлення від абсолютно іншої організації, і виникає абсолютно резонне питання, хто вибиває борги по кредитах і наскільки це законно?

Якщо позичальник не йде на контакт зі співробітниками банку і не вживає ніяких заходів для вирішення проблеми, через 3 місяці борг передається колекторської компанії, яка і починає займатися “вибиванням” грошей. Відразу варто сказати, що при передачі боргів часто не дотримуються вимоги законодавства. Для того щоб дії колекторів були законними, банк повинен в обов’язковому порядку проінформувати клієнта про передачу заборгованості шляхом подання відповідного повідомлення з мокрою печаткою. Якщо повідомлення позичальник не отримував, то будь-які вимоги повернення коштів від третіх осіб є незаконними і порушують законодавство.

Варіанти передачі кредитних заборгованостей

Кому банк може продати борг за кредитом? В даному випадку є тільки два варіанти, або іншому банку, або ж колекторам. Перший варіант можливий тільки в рамках рефінансування за згодою клієнта. Процедура передбачає перекредитування в іншому банку, в ході якого всі права на заставне майно переходять до фінансової організації, що виділяє гроші на погашення вже наявного позики. Це хороший варіант зменшення кредитного навантаження, найменш проблематичний для боржників і дозволяє вирішити проблему із заборгованістю.

Другий варіант менш приємний. Після передачі боргу колекторській компанії на позичальника починають чинити постійний тиск, що полягає не тільки в отриманні регулярних нагадувань з вимогами повернення грошей і дзвінках, досить часто навіть у пізній час.

В даному випадку співробітники таких організацій можуть використовувати абсолютно різні методи, в більшій частині незаконні. Вони звертаються за місцем роботи, до друзів, родичів і просто знайомих, в загальному задіють будь контакти, наявні в їхньому розпорядженні. Також можливі візити додому з погрозами або вимогою підписати будь-які документи. Відповідно у позичальника виникає питання, борг по кредиту переданий колекторам, що робити в даному випадку і як себе вести?

В першу чергу не варто панікувати, якщо повідомлення з банку не було, будь-які дії співробітників цих компаній є незаконними. А якщо в хід пішли погрози та інші дії, що порушують законодавство, варто звернутися із заявою до правоохоронних органів, зазвичай після цього колектори стають більш адекватними.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Особливості планування сімейного бюджету

Особливості планування сімейного бюджету

0
Credit7 — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

Credit7 — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

0
Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем

Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *