Як виплачувати кредит при ліквідації банку?

За останні кілька років в Україні ліквідували понад 50 банків, тому багато позичальників повинні розбиратися з тим, як тепер виплачувати кредити. Багато користувачів починають вважати, що якщо банк ліквідується, то про його кредиті забудуть і вже можна нічого не платити. І дуже сильно дивуються, коли через кілька місяців приходить лист про те, що необхідно терміново виплатити весь кредит, а також величезний штраф. Як же потрібно виконувати виплату кредиту при ліквідації банку?

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Ліквідація банку і особливості поведінки позичальників

Банк є кредитною установою, що надає тим, хто цього потребує і підходить під вимоги. Найчастіше, установа набирає боргів, з якими не може впоратися, то рано чи пізно це призводить до ліквідації підприємства.

Ліквідація банку – це повне припинення діяльності кредитного підприємства.

Після того, як почалася процедура ліквідації, створюється тимчасова адміністрація від імені ліквідованої компанії, яка і займається вирішенням усіх питань.

Потрібно розуміти, що жодна компанія, збанкрутілого підприємство або банк, який починає процес ліквідації, що не анулює ваш борг. Таким чином, навіть якщо банк збанкрутував, потрібно виплачувати кредит. Позичальник все одно залишається позичальником і має повернути всю кредитну суму, включаючи додаткові відсотки.

Найчастіше позичальники здійснюють такі помилки:

  1. Повністю перестають платити щомісячні внески. А так як банк не надсилає повідомлень, то вони починають вважати, що про кредит уже забули.
  2. Намагаються відразу ж домовиться про зменшення кредитної ставки, реструктуризації або іншому зміні умов виплати.
  3. Вносять всю суму кредиту, що в більшості банків має обговорюватися заздалегідь, інакше він виписує штраф.
    Платять невчасно і не в повному обсязі, таким чином “відчуваючи банк”, щоб побачити, чи помітить тимчасова адміністрація це.
  4. Такі дії призводять до того, що позичальник отримує величезну суму в якості штрафу за прострочення, а іноді банк вимагає виплату всієї суми боргу одним платежем.

Поради позичальникам під час ліквідації банку

Чи потрібно виплачувати кредит, якщо банк збанкрутує? Платити потрібно. І необхідно робити це вчасно і відповідно до умов договору. Насправді, бувають випадки, коли під час ліквідації та передачі прав на управління банком, оригінал кредитного договору втрачається. Це відбувається випадково або навмисно (позичальник платить співробітнику банку, і той знищує документ, що є шахрайством). Але в будь-якому випадку тимчасова адміністрація після довгого розслідування помітить, що ви раніше виплачували кредит, тому знайде шлях відновити договір. А за цей період вам нарахують штрафи і пеню.

Але перед тим, як вносити щомісячну мінімальну суму, уточніть, куди саме ви повинні платити. В цілому, введення тимчасової адміністрації не обов’язково означає, що ваш банк ліквідують, але в найчастіше це так. Проте вам потрібно точно дізнатися, куди будуть йти платежі, особливо в перший місяць після початку цього процесу. Найкраще особисто з’явиться в банк і обговорити кредитне питання з менеджером. Він розповість вам про ситуацію в цілому, а також надати необхідну інформацію про те, як вам далі поводитися.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Ultracash - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ultracash
500-4000грн под 0,88%
Перейти Обзор
Paypong - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Paypong
100-4000грн под 0,90%
Перейти Обзор
Грошик кредит в Україні. Умови, відгуки, особистий кабінет.
Грошик кредит
500-3000грн под 1,7%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Кредит Каса - огляд умов і швидкості видачі грошей!
Кредит Каса
Перейти Обзор
SOS CREDIT- відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
SOS Credit
Перейти Обзор
Дінеро - відгуки, умови кредиту, повернення. Простими словами про складне.
Дінеро
Перейти Обзор