Українське бюро кредитних історій – як дізнатися і виправити кредитну історію

Багато охочих отримати другий або наступний кредит стикаються з відмовами і іншими проблемами. Це пов’язано з тим, що більшість банків використовують кредитну історію як головний фактор видачі кредиту. Що таке кредитна історія, чому вона стає поганою і як її виправити?

Кредитна історія – що це і навіщо вона потрібна

Сьогодні кредит стає суттєвою частиною життя кожної людини, тому і кредитна історія відіграє велику роль. Не так давно, основним показником видачі або відмові у видачі кредиту були довідки з місця роботи, а також документи про платоспроможність. Уподобання віддавали тим, хто займає високооплачувану посаду більше, ніж півроку. І хоча зараз ці вимоги так само присутні, банківські організації почали більше уваги приділяти саме тому, яка у вас кредитна історія.

Кредитна історія – база даних, де зібрана вся інформація по тому, як ви сплачували свій попередній кредит, чи вчасно вносили платежі, чи були затримки і скільки часу вони тривали і інше. Крім того, там вказані загальні дані по ваших кредитах і їх кількості. Ця інформація зібрана в УБКІ (Українське Бюро Кредитних Історій), які збирають відомості про вас безпосередньо з банківських організацій, що видавали вам позику.

Бюро кредитних історій було засновано в 2005 році спільно ПриватБанком і БікОптіма Лімітед. Ці організації поставили собі за мету систематизувати дані про позичальників, щоб уникнути злісних неплатників. З того часу практично всі компанії, які працюють з позичальниками і фінансовими договорами, надають УБКІ дані про клієнта. Це і банки, лізингові фірми, страхові компанії, кредитні підприємства. По суті, бюро є посередником між потенційним позичальником і банком. І послуги надаються обом сторонам.

Якщо банки вам відмовляють у видачі коштів, хоча всі документи в порядку і ви підходите за вимогами, то швидше за все це пов’язано саме з поганою кредитною історією. Коли ви приходите оформити кредит, то організація дає запит до УБКІ, звідки до неї приходить вся інформація по вашим попередніх фінансах.

Коли ви регулярно порушуєте умови кредитного договору, то в історію вносяться про це дані. Після цього ви вже не зможе розраховувати на отримання кредиту в великому банку, який пропонуємо позику на тривалий період з низькими відсотками. Відновити погану кредитну історію можна, але зробити це дуже складно.

Як подивитися кредитну історію і як її виправити?

Кредитна історія в Україні відіграє важливу роль при видачі нового кредиту, тому перед тим, як звертатися в банк ви можете дізнатися свою історію і виправити її. Крім того, буде краще, якщо ви ознайомитеся з інформацією по своїй справі перед тим, як будете подавати запит в банк.

Як дізнатися свою кредитну історію? Існує кілька популярних способів:

  • зайти на сайт ubki.ua, пройти розширену авторизацію, під час якої потрібно буде вказати свої особисті дані. Після цього потрібно сплатити внесок (він становить 25 гривень за кожен запит про свою кредитну історію), але раз на рік це можна зробити безкоштовно;
  • завантажити додаток на мобільний телефон;
  • скористатися вкладками в Приват24.

Трапляється, що в кредитній історії з’являються помилки, тому у вас є можливість оскаржити її. Для цього необхідно заповнити спеціальну форми, завірити її у нотаріуса і подати запит до УБКІ. Вони розглянуть ваші претензії, і якщо там дійсно є неточності, то видаляють їх з вашої справи.

Як виправити погану кредитну історію? Але навіть якщо у вас є проблеми з кредитною історією, то не варто впадати у відчай, тому що є можливість її виправити. Для початку потрібно закрити всі існуючі кредити, борги і позики, враховуючи відсотки. Переконайтеся, що у вас не залишилося ніяких штрафів і відкритих внесків.

Кращим способом виправити погану історію є дрібні позики, які можна закрити протягом тижня. Наприклад, мікрокредити. Їх видають на певну кількість днів. Ви можете взяти таку позику в понеділок і повернути ту ж суму (бо більшість організацій не беруть відсотків, якщо ви не прострочили повернення) через кілька днів. Кілька таких процедур істотно поліпшать вашу кредитну історію. В результаті вже через місяць ви зможете претендувати на великий кредит в банку.

Слід пам’ятати, що якщо ви не брали взагалі ніколи кредитів і позик, то це не означає, що у вас ідеальна історія. Її просто немає, що може стати для багатьох банків причиною відмови у видачі кредиту.

 

Українське бюро кредитних історій – як дізнатися і виправити кредитну історію
5
(4 гол-в)

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Finhub - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів

Finhub - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів

1
Экспресс Финанс — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки

Экспресс Финанс — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки

0
Forza24 - оформление быстрого онлайн кредита

Forza24 - оформление быстрого онлайн кредита

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *