Українське бюро кредитних історій (УБКІ): як дізнатися та виправити кредитну історію

Багато охочих отримати другий або наступний кредит стикаються з відмовами та іншими проблемами. Це пов’язано з тим, що більшість банків використовують кредитну історію, як головний фактор під час узгодження кредиту. То ж, що таке кредитна історія, чому вона стає поганою і як її виправити?

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Кредитна історія – що це і навіщо вона потрібна

Сьогодні кредит стає суттєвою частиною життя кожної людини, тому кредитна історія відіграє велику роль. Нещодавно, головним показником, який впливав на рішення кредитора – узгодити або відмовити у видачі кредиту – були довідки з місця роботи, а також документи, що підтверджують платоспроможність. Перевагу віддавали тим, хто понад півроку обіймає високооплачувану посаду. І хоча зараз ці вимоги так само присутні, банківські організації почали більше уваги приділяти саме тому, яка у вас кредитна історія.

Кредитна історія – це база даних, де зібрано всю інформація щодо того, як ви сплачували свої попередні кредити: чи вчасно вносили платежі, чи були затримки і скільки часу вони тривали й таке інше. Крім того, там вказані загальні дані по ваших кредитах, їх кількості та загальній сумі запозичень. Ця інформація зібрана в УБКІ (Українське Бюро Кредитних Історій), яке отримує відомості про вас безпосередньо з банківських організацій, що видавали вам позику.

Українське Бюро Кредитних Історій було засновано в 2005 році спільно ПриватБанком і БікОптіма Лімітед. Ці організації поставили собі за мету систематизувати дані щодо позичальників, щоб виключити ризики видати запозичення злісним неплатникам. З того часу практично всі компанії, які працюють з позичальниками і фінансовими договорами, надають УБКІ дані про своїх клієнтів. Це і банки, лізингові фірми, страхові компанії, кредитні підприємства. По суті, бюро є посередником між потенційним позичальником і банком. І послуги надаються обом сторонам, а їхній повний перелік (зокрема SMS-контроль кредитної історії) можна знайти на офіційному сайті бюро www ubki ua.

База УБКІ відповідає українському законодавству, її зареєстровано в Державному реєстрі баз персональних даних. А вся інформація, що надходить від кредитних установ, надається за письмової згоди позичальників. Серед партнерів Українського бюро кредитних історій присутні більшість банківських та небанківських фінансових установ, ломбардів тощо. Принаймні про це свідчить офіційний сайт організації. На жаль, перевірити відповідність заяв УБКІ за відгуками клієнтів нам не вдалося. Можливо через те, що загалом з бюро співпрацюють фінансові компанії, а вони не поспішають ділитися своїм досвідом співпраці в інтернеті.

Якщо банки вам відмовляють у видачі коштів, хоча всі документи справні й ви відповідаєте вимогам, то швидше за все відмова пов’язана саме з поганою кредитною історією. Коли ви приходите оформити кредит, то організація здійснює запит до УБКІ, а у відповідь отримує всю нагальну інформацію щодо ваших попередніх фінансових угод.

Коли ви регулярно порушуєте умови договору, то в історію додаються дані про це. Після того вам вже не варто розраховувати на отримання кредиту в великому банку, який пропонує позику на тривалий період з низькими відсотками. Виправити погану кредитну історію можна, але зробити це дуже складно.

Як подивитися кредитну історію і як її виправити

Кредитна історія в Україні відіграє важливу роль при видачі нового кредиту. Тож перед зверненням в банк за черговою позикою ви можете дізнатися свою історію та за потреби виправити її. Буде краще, якщо ви ознайомитеся з інформацією по своїй справі перед тим, як будете подавати запит до банку.

Як дізнатися свою кредитну історію

Існує декілька популярних способів:

  • зайти на сайт ubki.ua, пройти розширену авторизацію, під час якої потрібно буде вказати свої особисті дані. Раз на рік «досьє» надається безкоштовно. За кожне наступне звернення потрібно заплатити внесок 50 гривень;
  • завантажити додаток на мобільний телефон;
  • скористатися вкладками в Приват24.

Трапляється, що в кредитній історії з’являються помилки, тому у вас є можливість оскаржити її. Для цього необхідно заповнити спеціальну форму, завірити її у нотаріуса і подати запит до УБКІ. Фахівці бюро розглянуть ваші претензії, і якщо там дійсно існують невідповідності, то їх видалять з вашої справи.

Як виправити погану кредитну історію

Але навіть якщо у вас є проблеми з кредитною історією, то не варто впадати у відчай, оскільки існує можливість її виправити. Для початку потрібно закрити всі поточні кредити, борги та позики, та виплатити відсотки за цими запозиченнями. Переконайтеся, що у вас не залишилося ніяких штрафів і відкритих внесків.

Кращим способом виправити погану історію є дрібні позики, які можна закрити протягом тижня. Наприклад, мікрокредити. Їх видають на певну кількість днів. Ви можете взяти таку позику в понеділок і через кілька днів повернути ту ж суму, бо більшість організацій не беруть відсотків при першому зверненні, якщо ви не прострочили дату повернення. Кілька таких процедур істотно покращать вашу кредитну історію. В результаті вже через місяць ви зможете претендувати на великий кредит в банку.

Слід пам’ятати, якщо ви не брали взагалі ніколи кредитів і позик, то це не означає, що у вас ідеальна історія. Її просто немає, що може стати для багатьох банків причиною відмови у видачі кредиту.

Банки, які не працюють з Бюро кредитних історій

У декого може з’явитися ідея, що простіше взагалі не виправляти своє «досьє» – краще знайти банк, що не співпрацює з бюро кредитних історій. Але зараз це майже не можливо. Раніше, позичальнику варто будо звернутися до нового та маленького банку, який тільки напрацьовував для себе клієнтську базу. В цьому випадку можна було розраховувати, що на несуттєві порушення не звертатимуть увагу. Та за останні кілька років український банківський сектор зазнав значних змін. Нацбанк позбавив ліцензій не тільки невеличкі банки – збанкротували та закрилися багато великих фінансових організацій.

Тож сьогодні знайти новий банк, який дає кредити без перевірки кредитної історії навряд можливо. Але можна спробувати отримати гроші в прогресивних старих банках. Зокрема, очільник Монобанка (який є філією Юніверсал Банку) в інтерв’ю розповідав, що вони готові ризикувати, та відкривати ліміти для позичальників з поганою кредитною історією. Щоб люди мали можливість виправити свої помилки.

Іншою, та здається, більш реальною можливістю залишаються небанківські фінансові установи, МФО та онлайн-позики. Вони не звертають значної уваги на попередню кредитну історію своїх клієнтів.

Українське бюро кредитних історій (УБКІ): як дізнатися та виправити кредитну історію
5
(4 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Милоан – онлайн кредит без скрытых комиссий
Милоан
500-12000грн под 0.01%
Перейти Обзор
Quickmoney - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Quickmoney
50-500грн под 0%
Перейти Обзор
Megagroshi - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Megagroshi
500-3000грн под 0%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Твої Гроші - огляд умов по онлайн позиці
Твої Гроші
Перейти Обзор
Швидкий займ в Mywallet без поручителів і відмов
Mywallet
Перейти Обзор
Finme - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Finme
Перейти Обзор