Як розрахувати мінімальний стаж для виходу на пенсію в Україні?

Мінімальний стаж для пенсії - це питання, яке сьогодні цікавить велика кількість людей. Починаючи з 2017 року в силу вступила пенсійна реформа, яка передбачає зміни пенсійних виплат щороку.

Що стосується останніх змін, з 1 січня 2018 року пенсійні виплати призначалися з 60 річного віку, за тієї умови, що робочий стаж становить не менше 25 років. У 2019 на вихід на пенсію можуть розраховувати тільки ті українці, вік яких становить 60 років, а робочий стаж 26 років. Якщо в зазначеному віці людина має від 16 до 25 років робочого стажу, вийти на пенсію він зможе тільки в 63 роки. У тому випадку, коли стаж становить менше 15 років, стати пенсіонером вийде тільки в 65 річному віці.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Що включає в себе стаж?

У більшості випадків звичайні люди не знають, що входить в трудовий стаж для нарахування пенсії в Україні. Таким чином, щоб внести ясність, варто відзначити, що до трудового стажу крім записів у трудовій книжці, входять наступні періоди:

 • Військова служба.
 • Відпустка у зв’язку з вагітністю, пологами та доглядом за дитиною до 6 років.
 • Навчання на бюджеті в ВУЗах (тільки денне відділення), аспірантура і докторантура.

Недостатній страхового стажу: що робити?

Що таке страховий стаж в Україні, в своїй більшості знають ті люди, які збираються виходити на пенсію. У тому випадку, якщо не вистачає стажу, законодавством передбачено два варіанти вирішення проблеми:

 • Придбати страховий стаж. Що стосується вартості робочих років, один такий рік обійдеться в 16896 грн.
 • Доопрацювати відсутні роки і вийти на пенсію пізніше встановленого терміну.

На сьогоднішній день можна самостійно перевірити скільки років трудового стажу у вас є. Для цього необхідно скористатися сайтом пенсійного фонду, де в спеціальному розділі міститься дана інформація.

Що стосується сюрпризів нової пенсійної реформи – це те, що пенсіонери не зможуть одночасно отримувати пенсійні виплати і працювати. У тому випадку, якщо вік дозволяє, а стажу недостатньо, українці можуть розраховувати на певну фінансову допомогу від держави.

Достроковий вихід на пенсію

Пенсійна реформа 2018 передбачає те, що на достроковий вихід на пенсію мають право депутати, судді, науковці, дипломати, представники влади самоврядування та інші державні службовці. Ці категорії можуть вийти на пенсію на загальних підставах, але в будь-який момент можлива подача заяви в пенсійний фонд з метою отримання належної пільги. Але, в цьому випадку пенсія буде перераховуватися і індексуватися в кожному окремому випадку.

Крім перерахованих категорій, правом на достроковий вихід на пенсію можуть скористатися:

 • Артисти, стаж яких налічує 20-35 років.
 • Особи, робочі умови яких є тяжкими та відповідають шкідливості за списком 1 і 2.
 • Працівники текстильної промисловості і сільського господарства.
 • У 50 років при наявності 15 річного стажу можуть вийти на пенсію жінки, у яких є 5 дітей або дитина-інвалід.
 • Водії міського транспорту.
 • Ліліпути і карлики.
 • Інваліди по зору першої групи і сліпі діти-інваліди.
 • Військовослужбовці, учасники бойових дій та члени їх сімей.

У цих категорій мінімальний стаж для нарахування пенсії в Україні значно знижений.

Як зробити розрахунок страхового стажу?

Розрахунок мінімального стажу для пенсії самостійно зробити досить складно. Щоб не припуститися помилки, краще скористатися допомогою професіонала. Таким чином, страховий стаж включає в себе загальний період роботи і відрахування в Пенсійний фонд України. Крім цього, сюди включається весь період офіційного працевлаштування, який вказаний в трудовій книжці, декретну відпустку і період по догляду за дитиною до шести років.

Що стосується безперервного трудового стажу, ця умова не є обов’язковим для виходу на пенсію. Але, це може зробити певний вплив на розмір виплат. Розрахунок коефіцієнта здійснюється шляхом множення кількості відпрацьованих років на 1.35.

Що робити, якщо трудовий стаж дорівнює нулю?

У житті можуть траплятися будь-які ситуації. Що ж робити, якщо в момент виходу на пенсію у вас недостатньо трудового стажу? В такому випадку можна купити бракуючі роки або доопрацювати до покладеного терміну. Однак, якщо цього також буде недостатньо, по виконанню 65 річного віку людина зможе вийти на заслужений відпочинок і розраховувати на встановлену державою грошову компенсацію.

Нарахування трудового стажу – це дуже важливий процес, який може, як збільшити, так і зменшити розмір пенсійних виплат. Отже, краще переробити, ніж потім купувати відсутні роки або пізніше виходити на пенсію. Подбайте про стаж завчасно, так як зайвий рядок у трудовій книжці ще нікому не завадила.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Gofingo - наскільки вигідні умови по кредиту?
Gofingo
500-10000грн под 1,85%
Перейти Обзор
Cashberry – швидка онлайн позика через особистий кабінет
Cashberry
500-5000грн под 1.5%
Перейти Обзор
Кредит Каса - огляд умов і швидкості видачі грошей!
Кредит Каса
400-10000грн под 0.01 %
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Money24 - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Money24
Перейти Обзор
Є-гроші - швидкі гроші без застави та поручителів
Є-гроші
Перейти Обзор
Твої Гроші - огляд умов по онлайн позиці
Твої Гроші
Перейти Обзор