Термін боргу по кредиту

Мало хто з позичальників знає, що існує термін боргу за кредитом, після закінчення якого банк не має права вимагати повернення коштів. Тому давайте розглянемо це питання більш детально, адже в ньому присутні численні нюанси, обумовлені законодавством.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Що таке термін позовної давності за позикою

Згідно з діючими законами, під цим поняттям мається на увазі відрізок часу в три роки. Відраховується він з моменту появи права на позов. Банки часто наполягають, що термін давності за позикою починається з моменту закінчення кредитного договору. Це абсолютно не так. Відлік починається з моменту внесення останнього платежу, але тут є свої нюанси. Якщо позику не виплачувався протягом даного періоду часу, але боржник контактував із співробітниками банку, термін давності може бути продовжений.

Саме від цього відштовхуються співробітники фінансових організацій при вимозі виплатити позику після закінчення трьох років. Але вони тим самим порушують законодавство. Згідно з останніми змінами в законодавстві, продовження можливо тільки в тому випадку, якщо була досягнута обопільна домовленість за згодою сторін, і клієнт особисто поставив підпис у відповідному документі.
Також існує і спеціальний термін давності, який становить один рік і поширюється на штрафи і пені, нараховані при неповерненні кредиту. Після закінчення даного часу банк не може вимагати їх виплати.

Саме відсутність достатньої юридичної поінформованості у сфері кредитування призводить до того, що клієнти беззаперечно виконують часто незаконні вимоги банків і не приймають відповідних заходів, які можуть позбавити їх від заборгованості зі строком позовної давності. Тому при оформленні позики потрібно уважно вивчити умови договору, з якого можна довідатися про нього заздалегідь, чи можна виплатити кредит достроково, які штрафи загрожують при недотриманні зобов’язань та іншу корисну інформацію, істотно впливає на визначення вигоди використання позикових коштів.

Заходи, які може приймати банк при невиплати

  1. Судовий розгляд. На таке рішення проблеми банки йдуть вкрай рідко, особливо в тому випадку, якщо сума позики не особливо велика, він є нецільовим і був виданий без забезпечення. Якщо ж позика була взята солідна для покупки квартири або машини, судові інстанції в більшості випадків задовольняють вимоги банківської організації, що загрожує конфіскацією та реалізацією майна.
  2. Передача боргу колекторській компанії. Навіть якщо давність боргу по кредиту минула, банк може звернутися в колекторську компанію і тоді “вибиванням” кредиту займуться колектори. Це досить неприємний процес, в ході якого до боржника застосовуються незаконні методи, аж до залякування. Співробітники колекторських компаній чинять тиск не тільки на позичальника, можуть загрожувати родичам або знайомим, звертатися на місце роботи і навіть заявлятися за місцем проживання в позаурочний час. Для того щоб боротися з ними необхідно мати хороші пізнання в юриспруденції і міцні нерви. Досить часто проблемні клієнти звертаються в спеціалізовані компанії, що надають юридичні послуги та захист від незаконних дій колекторів. Тому, при виникненні таких проблем, позичальники часто цікавляться, чи є термін давності за кредитними боргами і як позбутися від нав’язливої ​​уваги колекторів, не вдаючись до неадекватних заходів.

Що робити боржнику

Якщо банк звернувся до суду до закінчення терміну давності по кредиту, він може цілком розраховувати на задоволення своїх вимог. Єдине, що варто зробити боржнику в даному випадку – це своєчасно подати апеляцію і вимагати зменшення розміру претензії. Звичайно ж, зустрічний позов потрібно буде підтвердити документами, які доводять, що складне матеріальне становище виникло не з вини позичальника.

Якщо боржник серйозно захворів, отримав травму, через яку не може тимчасово працювати, через стан здоров’я претендує на інвалідність, має непрацездатних утриманців, суд обов’язково це врахує і розмір виплат істотно знизиться. Головне вчасно подати зустрічний позов.

Якщо ж є борг по кредиту, строк давності якого минув, а банк вимагає виплати як тіла позики, так і нарахованих штрафів і відсотків, позичальник повинен також звернутися до суду із зустрічним позовом про закінчення терміну давності за позикою. В такому випадку є досить великі шанси виграти справу і не платити банку нічого.

При судовому розгляді з фінансовою організацією краще відразу заручитися підтримкою компетентних юристів. Вони не тільки роз’яснювати клієнту, скільки діє борг по кредиту, але і допоможуть з підготовкою всіх необхідних документів для подачі позову. Самостійно даний захід виконати досить складно, а якщо припуститися помилки, то можна просто програти в суді, що загрожує не тільки задоволенням претензій банку, але і виплатою всіх судових витрат.

Як вести себе з колекторами

Передача позики колекторським організаціям – загальноприйнята практика. Досить неприємною буває ситуація, коли позичальник, який має кредитні борги, термін давності яких вже закінчився, що підтвердили юристи на консультації, стикається з колекторської організацією, що вимагає повернення позики в повній мірі, істотно збільшених відсотків і штрафів, а також компенсації абсолютно незрозумілих витрат.

В даному випадку, при неправомірних діях співробітників таких компаній, кращим варіантом буде звернення в правоохоронні органи з відповідною заявою. Зазвичай після цього їх прагнення істотно зменшується.

Також не зайвим буде залучення компетентного юриста, який візьме на себе спілкування з такою організацією і доведе всю неправомірність вимог її співробітників, підкріпивши це відповідними законодавчими актами та документами. Якщо термін позовної давності по кредитному боргу закінчився, ні колектори, ні банк не має права вимагати повернення коштів.

Термін боргу по кредиту
2
(3 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Огляд кредитних умов від CreditUp
CreditUp
1000-3500грн под 1,90%
Перейти Обзор
Швидкий займ в Mywallet без поручителів і відмов
Mywallet
500-5000грн под 0,90%
Перейти Обзор
Megagroshi - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Megagroshi
500-3000грн под 0%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Монетка - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Монетка
Перейти Обзор
Vistacredit - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Vistacredit
Перейти Обзор
Ultracash - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ultracash
Перейти Обзор