Що таке реструктуризація і як проходить процедура?

Кредит у банку або в мікрофінансової компанії – це один з найдоступніших способів взяти гроші в борг. Безумовно, тут передбачений певний відсоток, який необхідно буде внести за користування кредитними коштами, але як правило умови кредитування досить прийнятні для всіх.

Практично всі банки України працюють за єдино встановленою схемою, яка передбачає повернення коштів рівними платежами щомісяця протягом певного періоду часу. Що стосується прострочень, через шість місяців невиплати, позичальник буде автоматично занесений в чорний список, а його справою займуться юристи або колектори.

У цьому випадку фінансова організація може піти назустріч клієнтові і запропонувати провести таку процедуру, як реструктуризація боргу. У більшості випадків це єдине правильне рішення. Але, перед тим як погодитися реструктуризацію, необхідно оцінити всі плюси і мінуси даної процедури, так як в деяких випадках вона може понести за собою певні переплати.

Дуже часто у клієнтів виникає питання – що таке реструктуризація? Це внесення змін до кредитного Договір, які стосуються термінів погашення кредиту. Всі рішення по реструктуризації приймаються виключно в індивідуальному порядку.

Переваги реструктуризації кредиту

  • Після оформлення реструктуризації боргу, ви зможете зітхнути спокійно. Це обумовлено тим, що після внесення змін до кредитного Договір, вас у спокої залишать колектори та інші уповноважені особи. Як правило, таких людей не цікавить те, що у клієнта є певні фінансові складнощі, слабке здоров’я або маленькі діти. Ці люди виконують свою роботу, а все інше не важливо. Таким чином, після оформлення реструктуризації позики, юристи, банківські працівники і колектори більше не будуть дошкуляти вас наполегливими проханнями повернути борг.
  • Збереження чистоти кредитної історії. Однак, як і в першому випадку необхідно звернутися в фінансову організацію, з метою оформлення реструктуризації. У більшості випадків банки з радістю йдуть на такі домовленості.
  • Після оформлення додаткової угоди, будуть значно знижені щомісячні виплати по кредиту або карті. Це дуже зручно, так як ви зможете виплачувати борг на більш прийнятних умовах. Крім цього, термін виплати кредиту буде значно збільшений.

Беручи до уваги дані переваги, можна зробити висновок, що реструктуризація кредиту – це один з найдоступніших способів отримати певну розстрочку по платежах. Але, не варто забувати про те, що внаслідок такої процедури, відсоток значно збільшується, що може спричинити за собою певні переплати.

У яких випадках необхідно оформити реструктуризацію?

Протягом перших шести місяців заборгованості позичальника будуть дзвонити співробітники банку, розсилати листи або смс-повідомлення з проханнями сплатити кредит. Але, якщо це не дасть будь-які результати, співробітники фінансової компанії розуміють, що борг може бути не виплачений. В такому випадку позичальникові рекомендується провести реструктуризацію позики. Як правило, така процедура передбачена після 6-7 місяців заборгованості.

Саме цей період часу говорить про те, що у клієнта виникли серйозні фінансові труднощі і в справу необхідно втрутитися фінансовій установі. Тут ніхто не може сказати, як довго буде робитися виплата кредиту, тому, пропонується такий альтернативний варіант, як реструктуризація.

Як проводиться реструктуризація кредиту?

Якщо банк або інша фінансова компанія бачить, що у клієнта виникли тимчасові фінансові труднощі і він не може робити виплати по кредиту в чітко встановлений термін, перш за все йому пропонується пролонгація. Таким чином, він протягом певного періоду часу не оплачує «тіло» кредиту, а платить тільки встановлений відсоток. Однак, цей варіант є не єдиним, неплатникам можуть бути запропоновані наступні види реструктуризації:

  • Проводиться зміна не тільки кінцевого терміну виплати боргу, а й розміру щомісячних платежів. У такому випадку клієнт банку зможе робити виплати на більш м’яких умовах.
  • Частина боргу може бути погашена за допомогою заставного майна, яке є власністю клієнта банку.
  • При певних умовах, клієнту може бути надана можливість списання певної частини кредиту.
  • Реструктуризація боргу на найвигідніших умовах може бути проведена через непередбаченого банкрутства.

Як скористатися можливістю реструктуризації кредиту?

Дуже часто клієнти мікрофінансових компанія задаються питанням, як домогтися реструктуризації кредиту. У цьому випадку як було зазначено раніше, банкрутство є найпростішим способом. Але, тут важливо звертати увагу на такі нюанси:

  • До того, як укласти з банком додаткову угоду, яка передбачає реструктуризацію кредиту, варто ретельно вивчити, що розуміється під цим поняттям саме в цій фінансовій компанії. Це обумовлено тим, що останнім часом почастішали випадки шахрайства, що веде до різного роду фінансових пасток.
  • У будь-якому Договорі на оформлення реструктуризації є пункт «Відповідальність сторін». Саме тут міститься вся найважливіша інформація. У цьому пункті прописуються штрафні санкції та інші умови. До підписання Договору краще проконсультуватися з юристом, який зможе надати кваліфіковану допомогу і уникнути певних наслідків.
  • Якщо сума боргу не дуже велика і є шанс взяти кредит в іншому банку або МФО, краще не ігнорувати таку можливість. Це обумовлено тим, що в такому випадку відсоток переплати буде на багато менше.

Реструктуризація боргу – це іноді єдиний спосіб уникнути певних проблем з банком. Але, до того, як скористатися цією можливістю, вивчіть всі умови і проконсультуйтеся із знаючими людьми.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Як взяти кредит під низький відсоток - мрія позичальника.

Як взяти кредит під низький відсоток - мрія позичальника.

0
Egroshi – быстрые деньги без залога и поручителей

Egroshi – быстрые деньги без залога и поручителей

0
Нови Кредити – быстрый способ решения финансовых проблем

Нови Кредити – быстрый способ решения финансовых проблем

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *