Що таке реструктуризація та як проходить процедура

Кредит у банку або в мікрофінансової компанії – це один з найдоступніших способів взяти гроші в борг. Безумовно, тут передбачений певний відсоток, який необхідно буде сплатити за користування кредитними коштами, але, як правило, умови кредитування досить прийнятні для більшості українців.

Практично всі банки України видають споживчі кредити за традиційною схемою з ануїтетом, яка передбачає повернення коштів рівними частками щомісяця протягом певного часу. Стосовно прострочень, після шести місяців невиплати позичальника буде додано до чорного списку, а за його справу візьмуться банківські юристи або колектори.

Щоб цього не сталося, фінансова організація може піти назустріч клієнтові та запропонувати провести таку процедуру, як реструктуризація боргу. У більшості випадків це єдине правильне рішення. Але, перед тим як погодитися на реструктуризацію, необхідно оцінити всі плюси та мінуси даної процедури, оскільки в деяких випадках вона може призвести до значних переплат.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Якщо у вас виникає питання: що таке реструктуризація? Пояснюємо далі. Це внесення змін до кредитної угоди, які подовжують строки погашення кредиту, тобто узгоджене відтермінування дати, на яку потрібно розрахуватися із заборгованістю. Рішення з реструктуризації для кожного позичальника приймаються виключно в індивідуальному порядку.

Переваги реструктуризації кредиту

  • Після оформлення реструктуризації боргу, ви зможете зітхнути спокійно. Це обумовлено тим, що після внесення змін до кредитного договору, вам дадуть спокій колектори та інші уповноважені на стягування боргів особи. Як правило, цих людей не турбують фінансові складнощі, слабке здоров’я чи маленькі діти. Вони виконують свою роботу, а все інше для них не важливо. Тож, після оформлення реструктуризації позики, юристи, банківські працівники чи колектори більше не будуть дошкуляти вас наполегливими проханнями повернути борг.
  • Збереження чистоти кредитної історії. Як і в першому випадку потрібно звернутися до фінансової організації з метою оформлення реструктуризації. У більшості випадків банки з радістю йдуть на такі домовленості.
  • Після оформлення додаткової угоди, значно зменшаться щомісячні виплати по кредиту або карті. Це дуже зручно, оскільки ви зможете виплачувати борг на більш прийнятних умовах. Крім цього, термін виплати кредиту буде значно збільшений.

Беручи до уваги зазначені вище переваги, можна зробити висновок, що реструктуризація кредиту – це один з найдоступніших способів отримати розстрочку по платежах. Але, не варто забувати, що внаслідок такої процедури збільшується сукупна переплата.

У яких випадках варто оформити реструктуризацію

Протягом перших шести місяців із дати утворення заборгованості співробітники банку будуть телефонувати позичальнику, надсилати йому листи або смс-повідомлення з нагадуванням сплатити кредит. Якщо ці кроки не дадуть результатів, співробітники фінансової компанії зрозуміють, що борг може бути не виплачений. В такому випадку позичальникові рекомендують провести реструктуризацію позики. Як правило, така процедура передбачена після 6-7 місяців заборгованості.

Саме цей період часу свідчить, що у клієнта виникли серйозні фінансові труднощі й в справу необхідно втрутитися фінансовій установі. Тут ніхто не може сказати, як довго буде робитися виплата кредиту, тому, пропонується такий альтернативний варіант, як реструктуризація.

Як проводиться реструктуризація кредиту

Якщо банк або інша фінансова компанія бачить, що у клієнта виникли тимчасові фінансові труднощі та він не може робити виплати по кредиту в чітко встановлений термін, перш за все йому пропонується пролонгація. Таким чином, він протягом певного періоду часу не оплачує «тіло» кредиту, а платить тільки встановлений відсоток. Однак, цей варіант є не єдиним, неплатникам можуть запропонувати наступні види реструктуризації:

  • Проводиться зміна не тільки кінцевого терміну виплати боргу, а й розміру щомісячних платежів. У такому випадку клієнт банку зможе робити виплати на більш м’яких умовах.
  • Частина боргу може бути погашена за допомогою заставного майна, яке є власністю клієнта банку.
  • При певних умовах, клієнту може бути надана можливість списання певної частини кредиту.
  • Реструктуризація боргу на найвигідніших умовах може бути проведена через непередбачене банкрутство.

Як скористатися можливістю реструктуризації кредиту

Дуже часто клієнти мікрофінансових компаній ставлять собі питання, як домогтися реструктуризації кредиту. У цьому випадку як було зазначено раніше, банкрутство є найпростішим способом. Але, тут важливо звертати увагу на такі нюанси:

  1. До того, як укласти з банком додаткову угоду, яка передбачає реструктуризацію кредиту, варто ретельно вивчити, що розуміється під цим поняттям саме в цій фінансовій компанії. Це обумовлено тим, що останнім часом почастішали випадки шахрайства, що веде до різного роду фінансових пасток.
  2. У будь-якій угоді на оформлення реструктуризації є пункт «Відповідальність сторін». Саме тут міститься вся найважливіша інформація. У цьому пункті прописують штрафні санкції та інші умови. До підписання договору про реструктуризацію краще проконсультуватися з юристом, який зможе надати кваліфіковану допомогу, щоб уникнути небажаних наслідків.
  3. Якщо сума боргу не дуже велика і є шанс взяти кредит в іншому банку або МФО, краще не ігнорувати таку можливість. Це обумовлено тим, що в такому випадку можна обрати умови кредитування з меншим відсотком. Наприклад, Moneyveo не пропонують позику до 15000 гривень на виплату заборгованості. Однак послуги рефінансування кредитного боргу інших установ в Манівео немає.

Реструктуризація боргу – це іноді єдиний спосіб уникнути проблем з банком. Але, до того, як скористатися цією можливістю, варто вивчити всі умови та проконсультуйтеся зі незалежними фахівцями.

Що таке реструктуризація та як проходить процедура
3
(2 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Vistacredit - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Vistacredit
100-100000грн под 0%
Перейти Обзор
Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем
Нові Кредити
500-7000грн под 2,50%
Перейти Обзор
CreditOn — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки
CreditOn
500-3000грн под 1,8%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Megagroshi - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Megagroshi
Перейти Обзор
Ikapusta - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Ikapusta
Перейти Обзор
Centro Credit - онлайн кредити на найвигідніших умовах
Centro Credit
Перейти Обзор