Наслідки невиплати кредиту: що робити і куди бігти

Взяли кредит в надії, що його можна просто не повернути ?! Або взяти кредит, взяли, а виплачувати кредит з відсотками виявилося не під силу ?! Будьте впевнені, наслідки невиплати кредиту не змусять себе довго чекати.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Non-return credit

Наслідки прострочення, неповернення кредиту в строк:

  1. Якщо Ви прострочили, швидше за все, вам будуть капати (нараховуватися як борг) не просто щоденні відсотки за користування чужими грошовими коштами, як раніше, а збільшені відсотки. Це пов’язано з тим, що більшість банків і МФО пропонують такі умови кредитування, при яких в разі неповернення кредиту в строк, як санкції передбачено підвищення процентної ставки. Зверніть увагу! Деякі МФО пропонують такі кредитні умови, при яких не передбачено підвищення процентної ставки в разі прострочення.
  2. У разі невиплати кредиту в термін, вам нарахують ще й штрафні санкції у вигляді пені або штрафу. При цьому, якщо штраф являє собою фіксовану суму грошових коштів, що стягується один раз, то пеня – це той же відсоток від суми кредиту, який щодня буде зараховуватися в ваш борг. Врахуйте це, і заздалегідь оцінюйте і своє фінансове становище, і то, наскільки суворі санкції пропонує вам кредитор, будь то банк або МФО.
  3. У свою чергу, банк або МФО, будучи кредитором, почне нагадувати Вам про борг телефонними дзвінками, листами з вимогою повернути заборгованість. Якщо ваш кредит забезпечений, або при заповненні заявки на кредит Ви вказували номери родичів, знайомих, друзів, то і їх кредитор сповістить про вашу заборгованості і буде попереджати про необхідність повернути заборгованість по кредиту.
  4. Банк або МФО ініціюватиме процедуру примусового стягнення з вас кредитної заборгованості в судовому порядку, або скористається правом переуступки права вимоги вашого боргу, якщо таке право кредитора передбачено умовами кредитування.

Що робити, якщо Ви прострочили, і немає можливості виплатити кредит в строк?!

Перш за все, ми радимо Вам не чекати звернення до вас кредитора, а самому звернутися в банк або кредитну організацію з цим питанням. Це допоможе вам уникнути ряду негативних наслідків. Тим більше, можливо, що вам запропонують продовжити термін користування кредитом або ж буде обговорюватися питання про реструктуризацію вашої заборгованості.

Від себе хочемо додати, що в кількох випадках банки і МФО йдуть на реструктуризацію боргу за споживчими кредитами. Тому, вам не варто сподіватися, що ваш борг спишуть, і ви звільнитеся легким переляком. Ви повинні розуміти, що згідно із законодавством України Ви зобов’язані погасити кредит і повернути відсотки за користування ним у строк, зазначений договором, і що абсолютно законно в разі прострочення нараховувати вам в борг збільшені відсотки, штрафні санкції.

Не доводьте справу до суду

Банк або фінансова організація, з якою Ви уклали кредитний договір, в разі невиконання вами своїх зобов’язань і неповернення кредиту в строк, передбачений договором, має повне право звернутися до суду для стягнення цієї заборгованості в примусовому порядку.

Отримання судового рішення для вас повинно означати, що борг ваш збільшується як мінімум на суму судових витрат. А в наш час це чималі гроші. Плюс, врахуйте, що якщо ви і далі будете ухилятися і не платити, борг ваш буде рости щодня.

На підставі такого судового рішення, виконавча служба відкриє виконавче провадження, і всі ваші рахунки, все ваше майно, заарештує, і зможуть продати. І знову, всі витрати понесете Ви.

Що означає переуступка права вимоги заборгованості?

Якщо умовами кредитного договору передбачено право кредитора здійснити переуступку права вимоги кредитної заборгованості це означає наступне. Кредитор може переуступити вашу заборгованість по кредиту, внаслідок чого з’явиться новий кредитор. Зазвичай новими кредиторами стають колекторські компанії, які ведуть роботу з проблемними боржниками іноді радикальними методами.

! Страшна правда! Зазвичай, внаслідок переуступки права вимоги ваша заборгованість просто продається. Але банк або МФО при цьому отримують лише певні відсоток від вашої заборгованості: 70-80%. Звичайно, це не так вигідно для банку або МФО, але вигідно для колекторської компанії, так як ваш борг зростає, а вони вже точно майстра «вибивати» борг. Так що варто скористатися порадою, і вести діалог з банком або МФО з питання вашої заборгованості.

Замість висновку

Наслідків порушення своїх кредитних зобов’язань не уникнути, і повернути кредит все ж доведеться. Але Ви зможете пом’якшити негативні наслідки для себе, якщо не будете ухилятися від діалогу з кредитором.

Наслідки невиплати кредиту: що робити і куди бігти
5
(1 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

MyCredit — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки
MyCredit
100-6000грн под 1,6%
Перейти Обзор
Компаньйон Фінанс - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Компаньйон Фінанс
500-4000грн под 0.01 %
Перейти Обзор
Megagroshi - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Megagroshi
500-3000грн под 0%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Credit7 – огляд умов позики та відгуки клієнтів
Credit7
Перейти Обзор
Cashberry – швидка онлайн позика через особистий кабінет
Cashberry
Перейти Обзор
Finhub - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Finhub
Перейти Обзор