Чорний список боржників за кредитами в Україні

При оформленні позики, благонадійність клієнта – це саме те, на що банк звертає увагу в першу чергу. Цей показник відображається в кредитній історії кожного позичальника. Що ж буде, якщо вона зіпсована і як відновити рівень довіри фінансових компаній?

Що стосується чорного списку, єдина база боржників за кредитами в Україні формується не тільки через несвоєчасне внесення оплати по кредиту. Як правило, стоп-лист включає в себе і такі випадки:

  • Шахрайство. Дуже часто позичальники намагаються обдурити банк, вдаючись до неправомірних дій.
  • Спроба оформити позику на іншу людину.
  • Нецільова витрата кредитних коштів.
  • Коли майно перебуває в заставі, а клієнт намагається їм свавільно розпоряджатися (продавати, здавати в оренду і так далі).
  • У разі виникнення спірних ситуацій, невиконання встановленого порядку.
  • Невиплата кредиту або незакриті угоди.

Таким чином, чорний список боржників по кредитах – це база даних, що формується з імен тих позичальників, які коли-небудь були клієнтами будь-якого банку і не виплатили кредит повної мірою. Безумовно, одна або дві прострочення не стануть приводом для занесення вас в чорний список. Але, якщо це повторюється регулярно, можете не сумніватися в тому, що ви знайдете своє ім’я саме в цьому переліку.

Як виглядає чорний список неплатників?

Чорний список банківських боржників України подивитися можна на офіційному інтернет-сайті. Це не документ, складений від руки, а офіційна база даних, яка постійно оновлюється.

В процесі оформлення кредиту співробітник фінансової установи вбиває ПІБ, паспортні дані та ІПН клієнта для того, щоб отримати інформацію про те, чи перебуває потенційний позичальник в чорному списку.

Ці ж дії може призвести сам клієнт. Однак, якщо співробітники банків можуть перевірити ці дані безкоштовно, позичальники можуть пошукати себе в списку боржників лише за гроші.

Що робити, якщо позичальник виявився в чорному списку боржників за кредитами?

Щоб виключити таку ситуацію, коли покупець приходить у магазин з метою купити який-небудь побутовий прилад, а менеджер кредитного відділу знаходить ім’я клієнта в чорному списку боржників, варто дотримуватися наступних простих порад:

  • Якщо у вас є неоплачений кредит, варто скористатися пропозиціями однієї з численних МФО. Це дуже зручно, так як тут можна взяти гроші в борг без довідки про доходи, поручителів і перевірки кредитної історії. Отже, ви зможете погасити неоплачений борг, що автоматично виключає занесення вас в чорний список неплатників.
  • Якщо ви не можете вчасно погасити заборгованість по кредиту, скористаєтеся спеціальною пропозицією банку і зробіть реструктуризацію боргу. Ваша заборгованість буде розбита на більш дрібні суми і на більш тривалий період. Але, тут є певні підводні камені, так як реструктуризація може спричинити за собою певні переплати. Щоб банк зробив реструктуризацію, необхідно документально підтвердити неможливість виплачувати борг в строк. Цим підставою може стати довідка про непрацездатність, зменшення заробітної плати, скорочення трудового місця і так далі.
  • У тому випадку, якщо жоден з варіантів вам не підходить, позичальники з поганою кредитною історією можуть звернутися в мікрофінансову компанію з метою отримання позики. Тут позики видаються навіть тим клієнтам, кредитна історія яких не відрізняється особливою «чистотою».

Щоб не стати частиною чорного списку злісних неплатників кредитів, розраховуйте свої сили до того, як оформити позику.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Р2Р кредитування - технології майбутнього

Р2Р кредитування - технології майбутнього

0
Монетка - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів

Монетка - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів

0
Чому все частіше беруть кредити в МФО, а не в банках ?!

Чому все частіше беруть кредити в МФО, а не в банках ?!

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *