Чорний список боржників за кредитами в Україні

Під час оформлення позики благонадійність клієнта – це саме те, на що банк звертає увагу в першу чергу. Цей показник відображається в кредитній історії кожного позичальника. Що ж буде, якщо вона зіпсована і як відновити рівень довіри фінансових компаній.
Наши предложения
Оглавление Расскрыть

Як формується чорний список боржників по кредитах

Потрапити до єдиної база боржників за кредитами в Україні можна не тільки через несвоєчасне внесення оплати. Як правило, чорний список банків та МФО охоплює такі випадки:

  • Шахрайство. Дуже часто позичальники намагаються обдурити банк, вдаючись до неправомірних дій.
  • Спроба оформити позику на іншу людину.
  • Нецільова витрата кредитних коштів.
  • Коли майно перебуває в заставі, а клієнт намагається їм свавільно розпоряджатися (продавати, здавати в оренду і таке інше).
  • У разі виникнення спірних ситуацій, невиконання встановленого порядку.
  • Невиплата кредиту або наявність відкритих угод.

Таким чином, чорний список боржників по кредитах – це база даних, що формується з імен тих позичальників, які були клієнтами будь-якого банку і не виплатили кредит повної мірою. Безумовно, одне або два прострочення не стануть приводом для занесення вас в чорний список. Але, якщо це відбувається регулярно, не має сумніву, що ви знайдете своє ім’я в цьому переліку.

Як виглядає чорний список неплатників

Єдиний реєстр боржників України веде Міністерство Юстиції. Але в ньому можна знайти лише боржників за аліментами, неплатників заробітної плати та інші категорії, за якими було прийняте судове рішення. Звичайно, громадяни, що перебувають в цій базі даних боржників, не зможуть взяти кредит в банку бо визнані злісними неплатниками. Знайти цей перелік можна на офіційному сайті Мінюсту.

Чорний список саме банківських боржників України можна подивитися можна на іншому офіційному інтернет-сайті – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Але в ньому можна перевірити лише прізвища людей, хто заборгував по кредитах збанкрутілих банків. Зайти в цьому списку знайти боржників Приватбанку чи Манівео не вийде.

Як найповніша база боржників банків, МФО та онлайн кредитів на сьогодні знаходиться в розпорядженні бюро кредитних історій. Це не документ, складений від руки, а офіційна база даних, яка постійно оновлюється.

В процесі оформлення кредиту співробітник фінансової установи вбиває ПІБ, паспортні дані та ІПН клієнта для того, щоб отримати інформацію про те, чи перебуває потенційний позичальник в чорному списку.

Ці ж дії може призвести сам клієнт. Однак, якщо співробітники банків можуть перевірити ці дані безкоштовно, позичальники можуть пошукати себе в списку боржників лише за гроші. Для цього потрібно звернутися в БКІ, наприклад, в Українське бюро кредитних історій, котре формує кредитні історії громадян, спираючись на дані з усіх офіційних державних реєстрів України та більшості банків та кредитних установ України.

Є й інші онлайн-ресурси, які перевіряють особисті дані українців за офіційними та приватними базами, як-то реєстри МВС, Мінюсту чи чорні списки окремих банків тощо. Але їхні послуги також переважно платні.

Що робити, якщо позичальник виявився в чорному списку боржників за кредитами

Щоб виключити таку ситуацію, коли покупець приходить до магазину з метою купити будь- який побутовий прилад, а менеджер кредитного відділу знаходить ім’я клієнта в чорному списку боржників, варто дотримуватися наступних простих порад:

  • Якщо у вас є неоплачений кредит, варто скористатися пропозиціями однієї з численних МФО. Це дуже зручно, так як тут можна взяти гроші в борг без довідки про доходи, поручителів і перевірки кредитної історії. Отже, ви зможете погасити неоплачений борг, що автоматично виключає занесення вас в чорний список неплатників.
  • Якщо ви не можете вчасно погасити заборгованість по кредиту, скористаєтеся спеціальною пропозицією банку і зробіть реструктуризацію боргу. Ваша заборгованість буде розбита на більш дрібні суми і на більш тривалий період. Але, тут є певні підводні камені оскільки реструктуризація може призвести до певних переплат. Щоб банк зробив реструктуризацію, необхідно документально підтвердити неможливість виплачувати борг в строк. Підставою для цього може стати довідка про непрацездатність, зменшення заробітної плати, скорочення трудового місця тощо.

Як взяти кредит, якщо ти в чорному списку

У випадку, якщо жоден з варіантів вам не підходить, і ваше прізвище вже опинилося в чорному списку боржників, для вас залишається єдиний вихід знайти кредитні гроші. Позичальники з поганою кредитною історією можуть звернутися в мікрофінансову компанію. Ці організації відають позики навіть тим клієнтам, кредитна історія яких не відрізняється особливою чистотою. Але вам доведеться запевнити кредитора, що ви маєте можливість розрахуватися за позику. А також виплатити відсотки, які в цьому випадку не будуть маленькими.

Щоб не стати частиною чорного списку злісних неплатників кредитів, розрахуйте свої сили до того, як оформити позику.

Як внести людину в чорний список банків

Багато хто шукає можливість додати до єдиної бази боржників по кредитах свого недбайливого родича, який має схильність до неконтрольованих витрат. Це може чоловік, який програє кредити на гральних автоматах, або бабуся, котра довірливо відносить всі родинні гроші в чергову фінансову піраміду. Звичайно, внесення їхніх даних до чорного списку унеможливило би отримання ними нових позик.

Однак, наразі в Україні неможливо додати іншу людину до чорного списку боржників. Це не передбачено законом до того ж й самим кредитним установам невигідно це робити. Лише, через рішення суду чи постанову МВС. Але, цей варіант навряд кращій за погану кредитну історію, яка сформується в них згодом.

Оценить
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Ваша Готівочка - умови по онлайн кредитами, вигідні чи ні?
Ваша Готівочка
200-9000грн под 2%
Перейти Обзор
Ikapusta - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Ikapusta
500-5000грн под 0,01%
Перейти Обзор
Finhub - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Finhub
1000-15000грн под 0,12%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Нові Кредити - швидкий спосіб вирішення фінансових проблем
Нові Кредити
Перейти Обзор
Ultracash - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ultracash
Перейти Обзор
Швидкий займ в Mywallet без поручителів і відмов
Mywallet
Перейти Обзор