Що таке теплий кредит і як його отримати

Теплий кредит – державна програма, яка розрахована на підвищення енергоефективності житла громадян України. Таким чином, держава компенсує частину витрат, які необхідні для придбання енергозберігаючих товарів або послуг.

Що таке теплий кредит вперше люди дізналися ще в 2011 році, коли Кабінет Міністрів затвердив даний проект. Приватні домогосподарства отримали можливість взяти кредитні кошти на придбання енергозберігаючих матеріалів, а держава брала на себе виплату частини цієї позики. Ці витрати закладаються до державного бюджету. Згодом даний проект розширювався та доповнювався, але в силу вступив тільки в 2014 році.

Наши предложения
Оглавление Расскрыть

У 2016 році кредити на утеплення тимчасово перестали видавати. Але, до цього часу даною програмою встигло скористатися понад 300 ОСББ, а держава компенсувала близько 7,5 мільйонів гривень. У жовтні 2016 теплі кредити через Ощадбанк знов почали видавати, що стало гарантією подальших виплат грошових компенсацій. Потім знов була пауза у державні програмі, і з березня 2019 теплі кредити від Ощадбанку знов доступні українцям.

Протягом останніх трьох років на програму з державного бюджету виділяють по 400 млн гривень щорічно. За напрямками фінансування ці гроші розділяють наступним чином:

  • 200 млн грн фізичним особам на утеплення житла;
  • 8 млн грн фізичним особам на негазові котли;
  • 190 млн грн для ОСББ.

У 2020 році в теплі кредити рахунком держаного бюджету пропонують Ощадбанк з програмою «Ощадний дім», пропозиція «Теплі кредити» від Приватбанку та «Тепла оселя» від Укргазбанку. Вони отримують різні відгуки від користувачів, та майже половину державного фінансування отримують клієнти Ощадбанку.

Що потрібно знати для отримання теплого кредиту

Якщо ви не знаєте, як отримати теплий кредит, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • Необхідно попередньо зробити оцінку всіх можливих переваг і недоліків даної програми.
  • Потрібно зробити опитування всіх мешканців домогосподарства. Це обумовлено тим, що держава компенсує не всю суму, а тільки її частину. Залишок повинні будуть виплачувати власники квартир. Отже, підписати заявку повинні не менше, ніж дві третини всіх мешканців.
  • Варто знайти компанію, яка допоможе зробити всі необхідні розрахунки, скласти кошторис із проектом утеплення. Тут важливо все передбачити заздалегідь, оскільки від цієї оцінки залежить загальна вартість утеплення та монтажних робіт.
  • Укласти кредитну угоду з банком. У більшості випадків банки гарантують, що документ буде розглядатися близько двох-трьох тижнів. Але, відгуки про програму теплий будинок вказують на те, що паперова тяганина тягнеться не менше кількох місяців.

Як бачимо, отримати державну допомогу на теплий кредит не дуже складно. Але, важливо попередньо враховувати всі можливі нюанси, оскільки можна натрапити на шахраїв серед приватних фірм-підрядників.

Як проводиться процес оформлення теплого кредиту

До початку процесу оформлення теплого кредиту через будь-який банк (наприклад, ПриватБанк), варто ознайомитися з усією інформацією на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Якщо виникає необхідність, можна зв’язатися з співробітниками служби підтримки та отримати роз’яснення щодо незрозумілих нюанси такої фінансової допомоги.

Коли всі основні моменти вивчені, необхідно звернутися в банк, щоб отримати перелік документів, які потрібні для оформлення теплого кредиту у 2020 році. Відсутність будь-якої довідки може стати причиною для відмови. Тож, варто поставитися до процесу збору необхідної документації із усвідомленням, що ви отримуєте не звичайну позику, а претендуєте на державну допомогу.

Щоб правильно вибрати фірму, яка складатиме кошторис і виконає утеплювальні роботи, потрібно взяти в банку список компаній, які беруть участь в проекті. Підрядник зробить всі необхідні розрахунки і виставить рахунок-фактуру.

Після схвалення заявки банком, потрібно сплатити початковий внесок, після чого гроші будуть переведені на рахунок фірми-виконавця.

Після завершення всіх утеплювачів робіт виконавець повинен в обов’язковому порядку подати в банк акт виконаних робіт. Цей документ буде служити цільовим обґрунтуванням наданих кредитних коштів.

Програма теплий будинок 2020 – реальний шанс для населення утеплити стіни свого житлового приміщення за розумні гроші. Завдяки чітко злагодженій системі, ви зможете уникнути зайвих блукань кабінетами, виключити значні витрати, а також отримаєте реальний шанс зробити свій будинок енергоефективним.

Що таке теплий кредит і як його отримати?
5
(1 гол-в)
автор: Татьяна Коломиец

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Ultracash - відгуки, огляд компанії, покрокова інструкція, недоліки
Ultracash
500-4000грн под 0,88%
Перейти Обзор
Качай Гроші - онлайн сервіс швидкого кредитування
Качай Гроші
500-10000грн под 0,01%
Перейти Обзор
Ваша Готівочка - умови по онлайн кредитами, вигідні чи ні?
Ваша Готівочка
200-9000грн под 2%
Перейти Обзор
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Выгодные микрозаймы

Cashberry – швидка онлайн позика через особистий кабінет
Cashberry
Перейти Обзор
Ваша Готівочка - умови по онлайн кредитами, вигідні чи ні?
Ваша Готівочка
Перейти Обзор
Megagroshi - огляд кредитних умов і відгуки клієнтів
Megagroshi
Перейти Обзор