Реструктуризация долга по кредиту – особенности процесса

 

Кредитні питання сьогодні є одними з найбільш обговорюваних у фінансовій сфері. Але ось звичайні користувачі починають звертати на це увагу тільки тоді, коли з’являються проблеми. Якщо платити борг по кредиту ви не можете, то потрібно знати, що умови кредиту можна змінити, використовуючи систему реструктуризації боргу по кредиту. Що це таке і в чому її переваги і недоліки?

Що таке реструктуризація боргу?

Дуже часто у позичальника виникають проблеми, і він вже не може вчасно виплачувати кошти за кредитом. Банки не дають можливості повністю анулювати борг, але є й інші рішення, які допоможуть вам відстрочити виплату всієї суми. В першу чергу, коли ви бачите, що не зможете в цьому місяці зробити обов’язковий платіж, потрібно відразу ж повідомити про це банк. У більшості випадків, менеджер може вам запропонувати реструктуризувати кредит.

Реструктуризація кредиту – це перегляд умов, на яких вам його видавали. Це робиться для того, щоб знизити кредитне навантаження на позичальника. Залежно від ваших вимог і проблем, які не дають можливості виплатити кредит.

Під час проведення реструктуризації можна змінити такі умови:

  • зміна процентної ставки;
  • зміна мінімальної суми щомісячного платежу;
  • зміна графіка платежів;
  • виплата кредиту в іншій валюті (якщо ви брали кредит в доларах, то можна змінити його на гривні або рублі);

в деяких випадках можна оформити кредитні канікули, але це можливо якщо фінансові проблеми не залежать від вас (банкрутство компанії, в якій ви працюєте, смерть родича або інше).
Не варто плутати поняття реструктуризація з рефінансуванням. Перший варіант – це зміна умов в тому банку, в якому ви брали кредит. Другий – це коли позичальник бере кредит в іншому банку, щоб погасити попередні борги. Зазвичай така послуга дозволяє зменшити кредитну ставку, систематизувати виплати або надає інші переваги.

Навіщо банку приймати заяву про реструктуризацію боргу за кредитним договором?

Банки не обов’язково будуть виконувати реструктуризацію по одному вашу вимогу, але в більшості випадків вони це зроблять. У тому випадку, якщо у позичальника виникають фінансові проблеми і він не оплачує щомісячний внесок, то хоч йому і нарахують штраф, але банк все одно матиме збитки. Установа має певну суму грошей, які функціонують в звичайних умовах (користувачі знімають кошти, беруть кредити і користуються грошима на свій розсуд).

І якщо кілька людей перестануть щомісяця вносити кошти на основні рахунки, то банку доведеться самостійно це робити – брати гроші з резерву або депозитів, що в результаті принесе збитки. І при цьому немає ніякої гарантії, що в наступному місяці ви внесіть потрібну суму. Тому набагато простіше буде обговорити з позичальником це питання і виробити систему виплат, при якій всі будуть у виграші.

 

Як реструктуризувати борг по кредиту?

Якщо ви просто вирішили скоротити витрати і зменшити кредитну ставку, то природно банк цього не дозволить. Перевагу мають ті позичальники, які звернулися з проблемою до того, як банк вже самостійно почав дзвонити і запитувати про заборгованість. Найкраще це зробити відразу ж, як тільки вони виникли. Зазвичай на умовах вашого кредиту є певний день в місяці, до якого потрібно зробити внесок. Не чекайте, поки він пройде.

Найкраще вирішувати всі питання при особистій зустрічі в банку. Таким чином, вам буде набагато легше переконати менеджера в серйозності проблеми і довести, що ви відповідально ставитеся до цього.

Крім того, у вас не повинно бути поганою кредитною історії. Постійні штрафи з боку банку і можливі прострочення по реструктуризації кредиту в інших банках, несвоєчасні виплати необхідного мінімуму – все це погано відіб’ється на вас і покаже не з найкращого боку.

Також бажано мати документальне підтвердження того, що ви не можете в даний момент виплатити суму, але в майбутньому вирішите це питання. У таку категорію позичальників потрапляють:

  • звільнені співробітники;
  • ті, у кого знизилася заробітна плата;
  • ті, хто брав кредит в іншій валюті під час девальвації гривні;
  • бізнесмени, які втрачають доходи від фірми.

Позичальнику потрібно буде переконати банк у тому, що він поверне всю обумовлену суму за кредитом – просто зробить це пізніше. Якщо банк зрозуміє, що ви не зможете цього зробити навіть на нових умовах, то реструктуризації не запропонують. Якщо ж ситуація з несвоєчасною виплатою боргу буде повторюватися протягом декількох місяців, то вам можуть поставити виплату всієї суми кредиту за один місяць.

Як зробити реструктуризацію боргу по кредиту?

Насамперед потрібно подати в банк письмову заяву про те, що ви просите реструктуризувати кредит. Краще зробити це саме в письмовому вигляді, тому що тоді буде гарантія, що співробітник дасть аргументовану відповідь відповідно до правил банку. Інакше на словах він може вам сказати, що у них взагалі не послуги реструктуризації, а ось після такого звернення вам повинні відповісти тільки правду.

Крім того, необхідно надати документальні докази того, що ви дійсно не можете платити кредит.

Якщо банк згоден надати вам реструктуризацію, то після цього буде обговорюватися варіанти, які дозволять вам ефективно виплачувати кредит. Менеджер може самостійно розробити схему виплат або скористатися вже існуючої. У цей момент особливо важливо саме вибрати систему виплат, тому що від неї буде залежати можливості позичальника.

Після цього подається повний пакет документів на розгляд кредитного комітету. Вони і вирішать, чи можна вам виконувати реструктуризацію. На підставі цього буде складено новий договір, в якому вкажуть всі умови виплат і інші деталі. Позичальник буде вносити платежі відповідно до нової схеми.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Cashme - онлайн позики на найвигідніших умовах

Cashme - онлайн позики на найвигідніших умовах

0
Дінеро - відгуки, умови кредиту, повернення. Простими словами про складне.

Дінеро - відгуки, умови кредиту, повернення. Простими словами про складне.

0
Finhub — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

Finhub — обзор кредитных условий и отзывы клиентов

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *