Деньги, деньги, а что такое деньги? Функции и виды денег

 chto takoe dengi Що таке гроші? Розумно припустити, що гроші це перш за все показник стадії і ступеня розвитку будь-якого суспільства. Починаючи від примітивного використання черепашок, шкур і цінних предметів, до грошей в їх звичному для нас вигляді, людство шукало й знайшло спосіб вираження міри вартості і універсальний засіб обміну.

Види грошей та їх особливості

За видами гроші можна поділити на такі групи.

По-перше, металеві гроші, які з’явилися першими і були як золотими, срібними, так і мідними.

По-друге, паперові гроші, їх виробляють відповідно з паперу.

По-третє, кредитні гроші, які еволюціонували від векселів до кредитних карт.

І також, електронні гроші, які являють собою цифровий запис на банківському або іншому рахунку.

Для початку давайте з вами дамо визначення грошей. Отже, гроші це якийсь знак (монети, банкноти, електронний запис), який є загальним еквівалентом і використовується як засіб здійснення мінових відносин.

Щоб усвідомити і зрозуміти для себе, що таке гроші, рекомендуємо вам переглянути наступну лекцію «Визначення грошей: коротка історична довідка». Лекція тривати всього 11 хвилин, за які ви отримаєте ємну і точну інформацію про те, що таке гроші, побачите процес трансформації людської думки, починаючи від Платона і Аристотеля, закінчуючи видатними економістами 20-го століття.

«Важливі моменти в характеристиці грошей:


  1. Обмін, торгівля: сприйняття грошей як механізму, кошти обміну, звернення, міри вартості.

  2. Вартість грошей: символічна і внутрішньо притаманна.

  3. Держава: гроші як законний платіжний засіб.

  4. Властивості грошей: зносостійкість, подільність, обмеженість пропозиції. »


Функції грошей приклади

В економічному середовищі прийняте поняття грошей розшифровувати через їх основні функції. Тому розглянемо основні функції грошей і дамо їм визначення через приклади. Відзначимо також, що іноді функції грошей поділяють на макроекономічні і на мікроекономічні. Але так як перед нами не стоїть завдання розглянути всі можливі функції грошей, поговоримо про основні:


  1. Функція засобу обміну (обігу). Це основна функція грошей і її розуміння легше розкрити на прикладі кінцевого споживача. Для нього гроші – це спосіб обміну, отримання готової продукції. І якщо збільшується кількість грошей, то це призводить до зростання цін.

  2. Функція міри вартості. Головною цю функцію грошей вважав Маркс. Якщо гроші міра вартості, то гроші – це загальний еквівалент, адже всі ми вимірюємо грошима. При цьому гроші мають і реальну вартість.

  3. Функція засобу платежу. Її суть полягає в тому, що завдяки грошам тепер є можливість здійснювати платежі і вести облік боргів (кредитів). Гроші в розрізі цієї функції є лише символом.


Що не є функцією грошей?


Із зазначеного вище випливає, що функцією грошей не є то, що не визначає їх суть, призначення та спосіб їх використання. Потрібно розібратися в понятті грошей і усвідомити, що, наприклад, функцією грошей є гроші як засіб платежу, і що не є функцією грошей засіб виробництва.

Що означає номінальна і реальна вартість грошей?


Номінальна вартість грошей передбачає собою вартість, зазначену на самих грошах як знак номіналу. Реальна вартість грошей відрізняється від номінальної вартості тим, що показує дійсну вартість матеріалу, з якого виготовлені гроші. Так, ми розуміємо, що реальна вартість паперової банкноти і золотої монети розрізняються. Виділяють також представницьку вартість грошей, як показник довіри населення до грошей.

Оценить

ПОХОЖИЕ ЗАПИСИ

Кредит Каса - огляд умов і швидкості видачі грошей!

Кредит Каса - огляд умов і швидкості видачі грошей!

0
CreditOn — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки

CreditOn — отзывы, обзор компании, пошаговая инструкция, недостатки

0
Як дізнатися чи подав банк до суду через прострочення по кредиту?

Як дізнатися чи подав банк до суду через прострочення по кредиту?

0
Отзывы

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *